Konferencje naukowe 2019

 

"Genomica - ogólnopolska konferencja genetyczna"


-
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Krakow, ul. Gronostajowa 9 (zobacz na mapie)

Ogólnopolska Konferencja Genetyczna „Genomica”  to inicjatywa studentów Koła Naukowego Studentów Biotechnologii „Mygen” Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie działającego na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

We współpracy z Kołem Naukowym Genetyki Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują oni 3 dniowe sympozjum poświęcone całkowicie tematom genetycznym, zrzeszające młodych ludzi z całej Polski (ale nie tylko), których wspólną pasją jest genetyka. 

Jest to największe tego typu sympozjum na terenie kraju, które się skupia się na wiedzy i osiągnięciach naukowych w dziedzinie genetyki. 

„Genomica” jest skierowana do studentów różnych stopni i kierunków dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nauką oraz takich, którzy prowadzą już własne badania i pragną zaprezentować je innym.

Wydarzenie to jest doskonałą okazją dla początkujących badaczy do nawiązania pierwszych kontaktów naukowych, dyskusji na interesujące ich tematy, a także do zdobycia doświadczenia i odnalezienia się w środowisku naukowym. Również bardziej doświadczeni badacze znajdą sposobność do opowiedzenia o swoich dokonaniach i przedyskutowania z innymi nurtujących ich kwestii.

Przebieg konferencji:

Uczestnicy prezentują swoje referaty w formie piętnastominutowych wystąpień bądź posterów. Podczas prezentacji można przedstawić wyniki swoich własnych badań lub zreferować wybrane zagadnienia.

Oprócz wystąpień uczestników konferencji odbędą się także wykłady zaproszonych gości – wybitnych naukowców o znaczącym dorobku naukowym w dziedzinie genetyki - z Polski i nie tylko!

W tym roku konferencja również będzie poszerzona o dzień w języku angielskim. W związku z tym, wszystkie sesje wykładowe i posterowe drugiego dnia (sobota) odbędą się po angielsku.

Ogólnym zamysłem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń naukowców i osób w przyszłości planują karierę naukową zainteresowani tą dziedziną. Osoby na każdym stopniu zaawansowania są w stanie znaleźć na niej coś dla siebie.

Więcej informacji na stronie:

www.genomica.pl

lub na fb:

Ogólnopolska Konferencja Genetyczna "Genomica"


Opłata konferencyjna:

100 zł

Organizatorzy konferencji:

Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Mygen” 


genomica.uj@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Biologia

Słowa kluczowe:

genetyka, biochemia, biotechnologia, biologia, genomika, geny, chromosomy, chromosom, genotyp, mygen


Źródło:  http://www.genomica.pl

Aktualizacja:  2019-01-21 18:18:42