Konferencje naukowe 2019

 

Seminarium - Deklarowana innowacyjność czy potwierdzona skuteczność, czyli jak zbudować przewagę konkurencyjną na rynku technologii wodno-ściekowych dzięki ETV


-
Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
Katowice, ul. Kossutha 6 (zobacz na mapie)

Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe przy IETU we współpracy z BMP zapraszają na seminarium pt. „Deklarowana innowacyjność czy potwierdzona skuteczność czyli jak zbudować przewagę konkurencyjną na rynku technologii wodno-ściekowych dzięki ETV”, które odbędzie się w Katowicach 19 marca 2019 r. Seminarium realizowane jest w ramach EU Industry Days 2019.

Wdrażanie koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym skłania sektor komunalny i przemysł w kraju i za granicą do poszukiwania nowych, skutecznych rozwiązań w zakresie poprawy efektywności procesów usuwania zanieczyszczeń z wody i ścieków, zamykania obiegów wodnych, monitoringu jakości wody i ścieków, ograniczania zużycia wody w procesach produkcyjnych, recyklingu wody do różnych zastosowań czy odzysku cennych surowców oraz energii.

Deklarujesz, że technologia jaką oferujesz jest innowacyjna, skuteczniejsza od konkurencji oraz spełnia oczekiwania nabywców. Ty o tym wiesz - lecz czy wie o tym Twój klient? Producencie - uzyskując Świadectwo Weryfikacji ETV Unii Europejskiej dla swojej technologii zdobywasz zaufanie klienta i przewagę konkurencyjną na rynku krajowym i europejskim. Możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 100 tysięcy złotych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na uzyskanie Świadectwa ETV. Nabywco - wymagając potwierdzenia w sposób wiarygodny i bezstronny parametrów technicznych/funkcjonalnych technologii oraz korzyści środowiskowych wynikających z jej zastosowania skutecznie ograniczasz ryzyko technologiczne i inwestycyjne przy wdrażaniu innowacji

W trakcie seminarium przedstawimy

  • Program weryfikacji technologii środowiskowych ETV Unii Europejskiej
  • Jak uzyskać Świadectwo Weryfikacji ETV UE
  • Z czego sfinansować weryfikację
  • Jak wykorzystać ETV w procedurach przetargowych
  • Jak włączyć weryfikację jako element projektów POIR, Horyzont 2020, LIFE

Do udziału w seminarium zapraszamy
Twórców i producentów innowacyjnych rozwiązań dla branży wodno-ściekowej oraz aparatury do monitoringu jakości wody, projektantów systemów, inwestorów,  operatorów oczyszczalni, start -upy oferujące innowacje, przedstawicieli instytutów badawczych i uczelni prowadzących badania nad innowacyjnymi technologiami oczyszczania ścieków, uzdatniania wody, odzysku surowców ze ścieków, monitoringu jakości wody.

Rejestracja
Udział w seminarium jest bezpłatny.
Prosimy o rejestrację on-line do 12 marca 2019 r.

Dodatkowe informacje
Agnieszka Paszewska, JWTŚ-IETU, tel. 32 254 60 31 wew. 264, e-mail: a.paszewska@ietu.pl

Data i miejsce seminarium
19 marca 2019, g. 11:30-15:00 (rejestracja od 11:15)
Katowice, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, sala 121.

Program seminarium

Formularz zgłoszenia on-line


Opłata konferencyjna:

0 PLN, bezpłatne

Organizatorzy konferencji:

Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe przy Instytucie Ekologii Terenów UprzemysłowionychBMP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.


Dyscypliny naukowe:

Ekologia i Ochrona Przyrody

Słowa kluczowe:

woda, ścieki, ETV, kanalizacja, jakość wód