Konferencje naukowe 2019

 

Ogólnopolska konferencja językoznawcza "Horyzonty języka VIII, czyli jak daleko sięga językoznawstwo"


-
Ośrodek Uniwersytecki Pobierowo
Pobierowo, ul. Grunwaldzka 66 (zobacz na mapie)

[TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ PRZEDŁUŻONY DO 17 MARCA]

Koło Młodych Językoznawców, działające przy Instytucie Polonistyki, Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, zaprasza na ogólnopolską konferencję Horyzonty języka VIII, czyli jak daleko sięga językoznawstwo.

Po raz kolejny spotkamy się w gronie młodych badaczy, w którym będziemy mieli możliwość prezentacji prowadzonych prac oraz dyskusji. Ich wspólnym celem stanie się refleksja nad tym, jak daleko sięgają granice języka i językoznawstwa. Aby spojrzeć na język z wielu perspektyw, chcielibyśmy zaprosić osoby reprezentujące różne dziedziny badań lingwistycznych, zarówno te doświadczone, jak i stawiające pierwsze kroki na ścieżce naukowej. Liczymy na prace teoretyczne i analityczne, dotyczące polszczyzny, a także innych języków. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do studentów i doktorantów, ale mile widziani będą też naukowcy o dłuższym stażu.

Konferencja odbędzie się w dniach 12–14 kwietnia 2019 r. w Pobierowie, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Grunwaldzkiej 66. Rozpoczęcie obrad planowane jest w piątek (12 kwietnia) o godz. 10.00.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Język konferencji: polski; czas każdego wystąpienia to 15 minut; proponujemy także poprowadzenie warsztatów, na które przeznaczamy 45 minut. Możliwy jest udział czynny lub bierny. Na zgłoszenia z wypełnionym formularzem czekamy do 28 lutego pod adresem kmj.szczecin@gmail.com, pod który można też kierować pytania w sprawach organizacyjnych.

Opłata konferencyjna wynosi 220 zł. Służy pokryciu kosztów wyżywienia oraz dwóch noclegów (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę). W związku z wczesną godziną rozpoczęcia obrad istnieje możliwość przyjazdu dzień wcześniej (11 kwietnia) i wykupienia noclegu z czwartku na piątek za dodatkową opłatą. Dane do przelewu prześlemy w wiadomości zwrotnej po akceptacji zgłoszenia. Osoby, które chcą rozliczyć koszty udziału w swoich instytucjach, prosimy o dokonanie wpłat za pośrednictwem uczelni. Ze względów formalnych faktura wystawiana jest z danymi płatnika.

Prelegentom zapewniamy dostęp do rzutnika i głośników. Na terenie ośrodka działa sieć wi-fi. Dostępny jest pokój dla osób niepełnosprawnych.


Opłata konferencyjna:

220 zł

Organizatorzy konferencji:

Koło Młodych Językoznawców Uniwersytetu Szczecińskiego


kmj.szczecin@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Językoznawstwo

Słowa kluczowe:

językoznawstwo, filologia, filologia polska, lingwistyka


Źródło:  http://facebook.com/kmj.szczecin

Aktualizacja:  2019-03-08