Konferencje naukowe 2019

 

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Kres życia w aspekcie praw człowieka"


-
UKSW, Aula im. Roberta Schumana, bud. 21
Warszawa, Kampus przy ul. Wójcickiego 1/3 (zobacz na mapie)

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW działające przy Wydziale Prawa i Administracji UKSW oraz Koło Naukowe Utriusque Iuris działające przy Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW mają zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów, doktorantów, a także tegorocznych absolwentów różnych dyscyplin naukowych do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej zatytułowanej „Kres życia w aspekcie praw człowieka”.
Konferencja odbędzie się 28 marca 2019 r. w Auli im. Roberta Schumana w bud.21 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związana z kresem życia ludzkiego w odniesieniu do przynależnych mu praw człowieka. Chcemy zwrócić państwa uwagę na zagadnienie kresu życia w różnych regulacjach prawnych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. To czym jest życie i w jaki sposób powinno się ono zakończyć może być różnie postrzegane w zależności od religii, kultury i historii danej społeczności. Istotne wydaje się ukazanie historii rozwoju podejścia do tematyki umierania w kontekście praw człowieka, jak i ukazanie jej we współczesnych regulacjach prawnych. Pragniemy również, aby rozważania podjęte podczas konferencji stały się refleksją nad rozwojem regulacji prawnych dotyczących umierania w sposób odpowiedni dla człowieka, z poszanowaniem przynależnych mu praw.

Pragniemy zachęcić do udziału w konferencji nie tylko osoby zainteresowane prawem lub prawem kanonicznym, ale również innymi dyscyplinami naukowymi, szczególnie studentów i doktorantów medycyny, a także socjologii, psychologii i innych nauk społecznych.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://docs.google.com/forms/d/184L05fXM4RXLAZ1zQZ_GV8XDDwFFwKFH7vceGZLa8zQ

Abstrakt nie może przekraczać 3000 znaków (bez spacji). Wystąpienie powinno trwać do 10 minut. Zgłoszenia czynnego udziału można przesyłać do 3 marca 2019 r.

Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru najlepszych zgłoszeń. Wyniki zostaną opublikowane po zakończeniu naboru abstraktów.

Do uczestnictwa biernego zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji. Rejestracji można dokonać w trakcie trwania konferencji przed wejściem do Auli im. Roberta Schumana.

Zarówno za uczestnictwo czynne, jak i bierne będą wydawane odpowiednie zaświadczenia. Konferencja ma charakter otwarty i bezpłatny w przypadku uczestnictwa biernego i czynnego.

Harmonogram konferencji zostanie przedstawiony po zakończeniu rejestracji czynnej i wyborze najlepszych zgłoszeń przez powołany do tego Komitet Naukowy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail:
knpmipc@gmail.com lub strony koła na Facebooku: https://www.facebook.com/knpmipcuksw/

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Konferencji! :)


Opłata konferencyjna:

Uczestnictwo czynne i bierne są bezpłatne

Organizatorzy konferencji:

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW oraz Koło Naukowe Utriusque Iuris UKSW


knpmipc@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Filozofia, Psychologia, Prawo i Administracja, Socjologia, Medycyna Kliniczna Zabiegowa, Pielęgniarstwo, Farmacja, Zdrowie Publiczne

Słowa kluczowe:

śmierć, prawa człowieka, prawo do życia, kres życia, godne umieranie


Źródło:  https://www.facebook.com/events/2302184036468176/

Aktualizacja:  2019-01-28