Przedsiębiorczość i ekonomia społeczna – Innowacje – Środowisko 2019


MINIONA -

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Keynote Speaker: Dr Thomas Gold, Innowacje społeczne i edukacja w zakresie przedsiębiorczości: obietnice i wyzwania dla XXI wieku, Dyrektor ds. Badań, Acceleration Group, Nowy Jork

Thomas Gold, dyrektor ds. Badań w Acceleration Group, jest liderem w dziedzinie badań nad edukacją i politykami publicznymi. Dr Gold zajmował stanowiska kierownicze koncentrując się na badaniach, pomiarach i ewaluacji w szkolnictwie wyższym, samorządach lokalnych i instytucjach non-profit w Nowym Jorku. Reformy polityczne, które zostały wdrożone w wyniku jego pracy, wpłynęły na życie milionów młodzieży i młodych dorosłych różnych narodowości zamieszkujących w uboższych dzielnicach. Spektrum jego pracy jest szerokie: od prowadzenia studiów w szkołach publicznych w Nowym Jorku, aż po rolę lidera merytorycznego i prowadzenie badań w ramach sieci Network for Teaching Entrepreneurship, wiodącej organizacji zajmującej się edukacją w zakresie przedsiębiorczości w Stanach Zjednoczonych. Dr Gold pisał szeroko na temat edukacji na obszarach miejskich, przedsiębiorczości i polityki europejskiej. Jego praca na temat przedsiębiorczego myślenia została ostatnio zaprezentowana w magazynie Forbes. Był stypendystą Fulbrighta, otrzymał tytuł licencjata z New York University i tytuł doktora z New School for Social Research.

 

 

 

Cel i tematyka konferencji

Rozwój współczesnej gospodarki uwarunkowany jest podejmowaniem innowacyjnych inicjatyw i przedsięwzięć. W przedsiębiorstwach, jak też w administracji publicznej oraz w instytucjach non-profit podkreśla się coraz częściej znaczenie pozafinansowych aspektów działalności biznesowej, gdzie kluczową rolę odgrywają potrzeby społeczeństwa i środowiska. Ekonomia społeczna, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz przedsiębiorczość społeczna są zagadnieniami coraz powszechniej dyskutowanymi w sferze polityki, edukacji i praktyki gospodarczej.

Kluczowym wyzwaniem jest upowszechnienie świadomości o zaletach budowania przedsiębiorstw, których celem jest nie tylko maksymalizacja zysku, ale również optymalizowanie wartości społecznej w działalności gospodarczej.

Upowszechniająca się świadomość potrzeb i problemów społecznych oraz środowiskowych koncentruje zainteresowanie konsumenta na produktach i usługach, które zaspakajają nie tylko jego potrzeby indywidualne, ale tworzą wartość dla otoczenia poprzez wsparcie potrzebujących oraz  dbałość o środowisko naturalne.

Zwiększenie zainteresowania innowatorów, startupów, a także inwestorów problemami społecznymi i środowiskowymi jest kluczowe dla budowania zrównoważonej gospodarki poprzez odpowiedzialne wypełnianie misji społecznej w realizacji ambitnych przedsięwzięć badawczych i biznesowych.

Efektywność gospodarowania ściśle wiąże się z innowacyjnością i przedsiębiorczością, ale także coraz wyraźniej z kształtowaniem prospołecznych postaw we wszystkich sferach życiach gospodarczego. Zachowania przedsiębiorcze stanowią dla ekonomii społecznej istotne wsparcie dla realizacji jej założeń opartych na wartościach solidarności, partycypacji, odpowiedzialności i spójności społecznej. Związanie ekonomii społecznej z podmiotami sektora publicznego, prywatnego i organizacjami trzeciego sektora koresponduje z szeroko rozumianą przedsiębiorczością.

Celem konferencji jest przedstawienie szerokiego spektrum teorii naukowych, poglądów i opinii na temat znaczenia, stanu i szans rozwoju ekonomii społecznej, ekonomii ekologicznej, przedsiębiorczości oraz innowacji społecznych w Polsce i na świecie.

Tematyka konferencji obejmuje analizę ekonomicznych, społecznych, ekologicznych, politycznych i prawnych uwarunkowań rozwoju ekonomii oraz przedsiębiorczości społecznej w Polsce i na świecie.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli nauki, polityki, biznesu, studentów i koła naukowe oraz szeroko rozumianego społeczeństwa obywatelskiego, których zainteresowania mieszczą się w obszarach ekonomii, ekonomii społecznej, ekologii,  przedsiębiorczości oraz innowacyjności.

 


 

Bloki tematyczne:

Ekonomia społeczna jako nurt ekonomii

Funkcjonowanie przedsiębiorstw społecznych

Edukacja dla ekonomii społecznej i przedsiębiorczości

Ekonomia społeczna a ekologia

Przedsiębiorczość społeczna a etyka i odpowiedzialność w biznesie

Innowacje i nowe technologie dla społeczeństwa i środowiska

Przedsiębiorczość społeczna na rzecz rozwoju gospodarczego

Rola polityki i administracji w ekonomii i przedsiębiorczości społecznej

Partnerstwo publiczno-prywatne i ekonomia społeczna

Znaczenie kształcenia w zakresie przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy do Krakowa!

 

Dane do korespondencji:

Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej

Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Podchorążych 2/224

30-084 Kraków

Tel. +48 12 662 6213

e-mail: espoleczna@up.krakow.pl

Ważne terminy:

Data zgłoszenia i przesłania abstraktu (maks. 1500 znaków):  31.03.2019 – wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: http://www.123formbuilder.com/form-4580985/my-form-2

Data wniesienia opłaty: 15.04.2019

Data złożenia artykułu: 17.06.2019

 

 

Publikacje:

Możliwości opublikowania artykułu:

- w monografii,

- w recenzowanych czasopismach:

Rocznik Administracji Publicznej http://www.ejournals.eu/RAP/ 

Finanse Financial Internet Quarterly https://e-finanse.com  (14 pkt) – w języku angielskim

Przedsiębiorczość – Edukacja, http://p-e.up.krakow.pl  (8 pkt)

Warunkiem publikacji jest uzyskanie pozytywnych recenzji.

Warunkiem publikacji w czasopismach jest ponadto zbieżność artykułu z tematyką czasopisma.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo doboru artykułów do miejsc ich opublikowania.

 

 

Opłaty:

Goście zagraniczni-  bez opłat (rejestracja jest wymagana)

Studenci – 100 PLN

Doktoranci – 200 PLN

Pracownicy naukowi i inni uczestnicy – 350 PLN

Opłata konferencyjna obejmuje: materiały konferencyjne, publikację, przerwy kawowe i lunch

 

 






Źródło:  http://prawo.up.krakow.pl/entrepreneurship-and-social-economy-innovations-environment-conference-2019/

Aktualizacja:  2019-02-16 15:22:12