Konferencje naukowe 2019

 

I Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Geopolityczna


-
Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku
Białystok, pl. Uniwersytecki 1 (zobacz na mapie)

„Świat oczami geopolityki” będzie pierwszą skierowaną do studentów i doktorantów ogólnopolską konferencją poświęconą geopolityce w kraju.

Pomysł do zorganizowania tego wydarzenia, powstał w momencie rozpoczęcia debaty publicystycznej nad rolą i znaczeniem geopolityki w Polsce jesienią ubiegłego roku. Początek do polemiki dał tekst autorstwa dr Michała Lubina „ Przeciw geopolityce”. Na odpowiedź środowiska geopolitycznego nie trzeba było długo czekać. Dr Leszek Sykulski w swoim artykule „Kto się boi geopolityki?” postarał się odbić argumenty dr Lubina i przedstawić własne spojrzenie na geopolitykę. Po tym starciu, powstał jeszcze szereg innych artykułów służących za argumenty w debacie po obu stronach sporu. Jednak organizatorzy niniejszej konferencji naukowej uważają, że nie powiedziano jeszcze wszystkiego o geopolityce.

Dlatego też, członkowie Koła Naukowego Badaczy Stosunków Międzynarodowych UwB postanowili zorganizować tę konferencję, dzięki której dojdzie do ukazania geopolityki od strony czysto naukowej. Dodatkowo organizatorzy mają nadzieję, na to, że niniejsza konferencja będzie jedynie początkiem i rozpocznie cykl konferencji naukowych na różnych szczeblach, począwszy od studencko-doktoranckich, a kończąc po profesorskie. Wszystko po to, aby stworzyć miejsce wymiany naukowych doświadczeń i wyników badań z zakresu geopolityki.


Opłata konferencyjna:

30 zł

Organizatorzy konferencji:

Koło Naukowe Badaczy Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku


knbsmuwb@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Nauki wojskowe, Politologia, Geografia i Oceanologia, Geodezja i Kartografia

Słowa kluczowe:

nauki społeczne, geopolityka, Konferencja, Uniwersytet w Białymstoku, nauki o bezpieczeństwie, nauki polityczne


Źródło:  http://konferencjawhs.cba.pl/index.html

Aktualizacja:  2019-03-18