Przygody umysłu. (Nie)moc przedmiotów w edukacji STEM


MINIONA -

Centrum Konferencyjne Centrum Nauki Kopernik
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Centrum Nauki Kopernik, New York Hall of Science i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny zapraszają do składania propozycji wystąpień i zgłoszeń uczestnictwa w międzynarodowej multidyscyplinarnej konferencji naukowej „Przygody umysłu. (Nie)moc przedmiotów w edukacji STEM”.

 

Do udziału w konferencji zapraszamy:

·       naukowców i studentów wydziałów psychologii, socjologii, pedagogiki, antropologii, kulturoznawstwa i innych kierunków związanych z uczeniem się i nauczaniem,

·       przedstawicieli centrów nauki i innych instytucji edukacji nieformalnej,

·       przedstawicieli sektora badawczo-rozwojowego, projektantów

·       nauczycieli i edukatorów,

·       wszystkich zainteresowanych innowacyjnymi badaniami dotyczącymi procesu uczenia się.

Zakres tematyczny wystąpień:

1.       (Nie)moc przedmiotów: wirtualne a realne. Na czym polega różnica między materialnymi a wirtualnymi pomocami naukowymi, mającymi ułatwiać młodym ludziom odkrywanie świata i zdobywanie wiedzy naukowej?

2.       Technologia dla każdego ucznia. Kupić, rozdać i co dalej? Jakie wyzwania stawiają nowoczesne pomoce edukacyjne – zestawy, mikrokontrolery, zabawki – przed rodzicami, nauczycielami i osobami uczącymi się?

3.       Inteligencja przedmiotów. W jaki sposób i dla kogo projektowane są pomoce naukowe? Kiedy projektowanie pomocy naukowych rozwija wiedzę o uczeniu się?

4.       Czy można uczyć się bez wysiłku? Co obiecują dzieciom i dorosłym przedmioty – nowoczesne zabawki, gry, roboty edukacyjne?

5.       Większa kreatywność dzięki zabawie z kostką? Gdzie przebiegają etyczne granice obietnic w narracjach o pomocach naukowych i zabawkach edukacyjnych?






Źródło:  http://www.adventures.kopernik.org.pl

Aktualizacja:  2019-04-08 16:32:00