Konferencje naukowe 2019

 

A jednak wojna... Rok 1939 na Kresach Wschodnich i Zachodnich


-
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Bytom, Wojciecha Korfantego 34 (zobacz na mapie)

W roku 2019 upływa 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Fakt ten skłania organizatorów – Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Muzeum Niepodległości w Warszawie i Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – do przygotowania edycji specjalnej VII Międzynarodowej Konferencji Kresowej. Tegoroczna sesja poświęcona będzie tematowi „A jednak wojna… Rok 1939 na Kresach Wschodnich i Zachodnich”.

Celem zasadniczym konferencji będzie interdyscyplinarne i wieloaspektowe przedstawienie proponowanej tematyki, w odniesieniu do perspektyw: politycznej, historycznej, socjologicznej, kulturalnej oraz poprzez recepcję tego okresu w pamięci kolejnych pokoleń. Obrady konferencji toczyć się będą tradycyjnie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, w dniu 22 listopada 2019 r.

Założeniem organizatorów jest przybliżenie rzadziej dotąd penetrowanych i popularyzowanych aspektów historii II RP, jednak wciąż obecnych w pamięci społecznej i współczesnym dyskursie naukowym. Konferencja ma stać się okazją do przedstawienia wyników prowadzonych badań oraz wymiany opinii przedstawicieli placówek naukowych i kulturalnych z Polski oraz zagranicy.


Opłata konferencyjna:

200,00 zł

Organizatorzy konferencji:

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Muzeum Niepodległości w Warszawie

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Historii


j.lusek@muzeum.bytom.pl

Dyscypliny naukowe:

Historia i Archeologia

Słowa kluczowe:

II wojna światowa, 1939, Kresy Wschodnie i Zachodnie II RP


Źródło:  http://konferencja.muzeum.bytom.pl/

Aktualizacja:  2019-04-30