Niszczenie i ratowanie dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na tożsamość społeczną


MINIONA -

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Dyrektor Muzeum dr Karol Nawrocki oraz Prezes Polskiego Komitetu Błękitnej Tarczy Krzysztof Sałaciński zapraszają na Konferencję towarzyszącą wystawie Dziedzictwo utracone, której tematem będzie: Niszczenie i ratowanie dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na tożsamość społeczną. Konferencja objęta została honorowym patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. 

Konferencja jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie czasowej "Dziedzictwo utracone", która opowiada o losach polskiej spuścizny kulturowej w okresie II wojny światowej. Jej struktura została zbudowana w oparciu o te same słowa klucze,  które stanowiły fundament ekspozycji. Głównym celem jest zatem przybliżenie zjawisk "niszczenia" i "ratowania" dziedzictwa, jednakże w perspektywie współczesności i przyszłości. Drugim celem jest rozwinięcie wątków poruszanych na wystawie, które mówią o wpływie II wojny światowej na dziedzictwo kulturowe i tożsamość społeczeństwa polskiego - dzisiaj, "tu i teraz".

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą heritologią, w szczególności do muzealników i pracowników naukowych, którzy w swojej pracy badawczej zajmuję się tematyką ochrony dziedzictwa.

Konferencja odbędzie się 12 czerwca br., w godz. 10:00-16:30 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

WSTĘP WOLNY

Więcej informacji na www.muzeum1939.pl

tel. +48 58 760 09 60 
konferencja.dziedzictwo@muzeum1939.pl






Źródło:  https://muzeum1939.pl/konferencja-niszczenie-i-ratowanie-dziedzictwa-kulturowego-oraz-ich-wplyw-na-tozsamosc-spoleczna/aktualnosci/2053.html

Aktualizacja:  2019-06-07