Konferencje naukowe 2019

 

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Badaczy – Systemowe podejście w badaniach geograficznych


-
Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej, Uniwersytet Jagielloński
Kraków, ul. Gronostajowa 7, 30-387 Kraków (zobacz na mapie)

Zapraszamy na VIII OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ MŁODYCH BADACZY pt. Systemowe podejście w badaniach geograficznych, która odbędzie się w dniach 18–20 października 2019 roku w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Głównym celem tegorocznej konferencji jest prezentacja najnowszych wyników badań młodych naukowców: doktorów, doktorantów, studentów, zajmujących się zagadnieniami z zakresu geografii, gospodarki przestrzennej, geologii i dziedzin pokrewnych, ze szczególnym uwzględnieniem systemowego podejścia do badań nad przemianami środowiska geograficznego. Organizatorzy Konferencji przyjmują szeroką definicję środowiska geograficznego, która obejmuje współistnienie i interakcje zachodzące pomiędzy naturalnym oraz przekształconym środowiskiem przyrodniczym i działalnością człowieka, wynikającą z dążenia do rozwoju społeczno-ekonomicznego. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia szczególna uwaga zostanie poświęcona systemowemu podejściu do badań, w którym przedmiot badań traktuje się jako złożoną funkcjonalnie całość.

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Badaczy została objęta Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Jego Magnificencji prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka.


Organizatorzy konferencji:

Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ


oknmb@uj.edu.pl

Dyscypliny naukowe:

Ekonomia, Socjologia, Astronomia, Geografia i Oceanologia, Ekologia i Ochrona Przyrody, Geologia, Geofizyka i Geochemia, Geodezja i Kartografia

Słowa kluczowe:

gospodarka przestrzenna, nauki społeczne, geologia, geografia, nauki o ziemi


Źródło:  http://denali.geo.uj.edu.pl/konferencja/oknmb/

Aktualizacja:  2019-06-29 22:07:20