Konferencje naukowe 2019

 

"Bioetyka: szanse teraźniejszości i widoki na przyszłość"


-
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego
Katowice, ul. Bankowa 11B (zobacz na mapie)

Konferencja Naukowa pod tytułem: "Bioetyka: szanse teraźniejszości i widoki na przyszłość"

Koło Naukowe działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach „Prawo i Bioetyka” ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału – zarówno czynnego, jak i biernego – w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bioetyka: szanse teraźniejszości i widoki na przyszłość ”, która odbędzie się 20 września 2019 r. o godz. 10:00.
Konferencja ma być okazją do spotkania i wymiany myśli nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów o bioetyce jako pomoście między prawem, medycyną i filozofią, jako naukowym opisie życia człowieka i intensywnie rozwijającej się, interdyscyplinarnej dziedzinie nauki, której przedmiotem jest zastosowanie w praktyce biomedycznych innowacji, wzbogaconej o rozważania nad moralnością tych rozwiązań.
Człowiek - choć w dzisiejszych czasach wskutek dynamicznego rozwoju technologicznego coraz częściej staje wobec dylematów etycznych, które niewątpliwie mają wpływ na całe jego życie – paradoksalnie ma coraz mniej czasu, aby podejmować refleksję nad moralnymi aspektami tychże zmian. Przerywanie ciąży, prawo do świadomego umierania, pomocy duchowej w chorobie terminalnej czy pozbawianie możliwości płodzenia – dziedzina ta dotyka tematów tabu i imponderabiliów, z którymi nie wszyscy mają odwagę się zmierzyć, ale o których nie można milczeć. Bioetyka nie jest jednak remedium na stan niepewności i moralnego rozdarcia, nie daje gotowych odpowiedzi, a wręcz przeciwnie – rodzi nowe pytania i pole do dyskusji.

Założeniem wydarzenia jest stworzenie jak najszerszej, interdyscyplinarnej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń osób z różnych dziedzin nauki – w tym prawników, etyków i lekarzy.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem w konferencji prosimy o nadsyłanie abstraktów do 2 września 2019 r.


Opłata konferencyjna:

50 zł

Organizatorzy konferencji:

Koło Naukowe „Prawo i Bioetyka”


prawoibioetyka@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Filozofia, Psychologia, Prawo i Administracja, Socjologia, Biologia Medyczna, Medycyna Kliniczna Niezabiegowa, Medycyna Kliniczna Zabiegowa, Biotechnologia, Inżynieria chemiczna, Zdrowie Publiczne

Słowa kluczowe:

bioetyka, interdyscyplinarność, przyszłość, medycyna, prawo, filozofia, teraźniejszość


Źródło:  https://www.facebook.com/prawoibioetyka

Aktualizacja:  2019-07-28 19:15:12