I Konferencja Naukowo-Techniczna DEZWOD2017 Dezynfekcja wody – zagrożenia, wyzwania, nowe technologie


MINIONA -

Kraków

Konferencja DEZWOD2017: Dezynfekcja wody – zagrożenia, wyzwania, nowe technologie stanowi forum dla naukowców i praktyków, zajmujących się zagadnieniami uzdatniania i dezynfekcji wody przeznaczonej do spożycia i wody basenowej. Konferencja skupia się na najważniejszych wyzwaniach, przed którymi stoją zakłady wodociągowe oraz pływalnie, w szczególności na konieczności szukania równowagi między skuteczną dezynfekcją wody a ograniczaniem zagrożeń zdrowotnych wynikających z powstawania produktów ubocznych oraz podatności wody na wtórne skażenie mikrobiologiczne. Najważniejsze tematy poruszane podczas konferencji to:

  • nowe, skuteczne metody dezynfekcji wody;
  • tworzenie, toksyczność i minimalizacja ubocznych produktów dezynfekcji wody;
  • stabilność biologiczna wody;
  • usuwanie i przemiany materii organicznej w jednostkowych procesach uzdatniania wody;
  • tworzenie biofilmu i korozja biologiczna;
  • zaawansowane metody analityczne oznaczania wskaźników istotnych z punktu widzenia dezynfekcji wody.

Organizatorzy Konferencji mają ambicję stworzyć platformę wymiany myśli technicznej oraz sposobów rozwiązywania problemów praktycznych, z którymi na co dzień borykają się eksploatatorzy obiektów wodociągowych i pływalni. Dlatego do uczestnictwa w Konferencji zachęcamy przedstawicieli: jednostek naukowo-badawczych, instytucji nadzorujących jakość wody, firm zajmujących się projektowaniem i wykonawstwem systemów uzdatniania wody, laboratoriów analitycznych, a także osoby zarządzające oraz personel techniczny obiektów wodociągowych i pływalni. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, przed którymi stoją eksploatatorzy tych obiektów, a także wynikającym ze zbliżających się nowelizacji przepisów prawnych, podczas Konferencji będą podejmowane również zagadnienia praktyczne:

  • szacowanie oceny zagrożenia zdrowotnego i ryzyka zakładów wodociągowych i pływalni;
  • metodyka poboru próbek wody basenowej, obliczanie i interpretacja wyników, współpraca z próbkobiorcami i laboratoriami kontrolnymi;
  • tworzenie harmonogramu badań wody basenowej, interpretacja przepisów prawnych.

http://home.agh.edu.pl/~dezwod/






Źródło:  http://home.agh.edu.pl/~dezwod/

Aktualizacja:  2017-02-20