Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnego prawa wyborczego – edycja IV”, /International Interdyscyplinary Scientific Symposium "Challenges of modern electoral


MINIONA -

Wydział Prawa i Administracji
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego „Elektor” działające na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu ma przyjemność zaprosić wszystkich entuzjastów prawa wyborczego do wzięcia udziału w największym doktorancko-studenckim wydarzeniu poświęconym problematyce wyborczej - Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Wyzwania współczesnego prawa wyborczego – edycja IV". Gospodarzem wydarzenia i centrum debaty nad wyborami po raz kolejny stanie się Wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu, na którym już 26 maja 2017 r. spotkają się najwybitniejsi eksperci z zakresu prawa wyborczego oraz początkujący badacze tematu – studenci i doktoranci zainteresowani problematyka wyborczą.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnego prawa wyborczego – edycja IV” wzorem lat ubiegłych będzie miała charakter interdyscyplinarny. Jej celem będzie wielopłaszczyznowe spojrzenie na problemy i wyzwania, z którymi boryka się dziś prawo i praktyka wyborcza.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż Konferencja pozwoli spojrzeć wszystkim jej Uczestnikom na prawo wyborcze, jako na samodzielną i istotną dla każdego obywatela gałąź prawa, która stwarza szerokie pole do analizy i interpretacji. Konferencja ma również za zadanie umożliwić młodym adeptom nauki – doktorantom i studentom - krytyczną prezentację tematyki związanej z wyzwaniami i problemami, dotyczącymi prawa wyborczego.

W dotychczasowych trzech edycjach Konferencji łącznie wzięło udział blisko 700 osób z niemal wszystkich ośrodków akademickich w Polsce oraz z wybranych ośrodków zagranicznych. Tradycyjnie każdą edycję wydarzenia rozpoczyna panel ekspercki, w którym swój punkt widzenia na problematykę wyzwań współczesnego prawa wyborczego prezentują największe autorytety z zakresu prawa wyborczego. W dotychczasowych dwóch edycjach Konferencji gościliśmy przedstawicieli m.in.: Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), Państwowej Komisji Wyborczej, Krajowego Biura Wyborczego, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich a także Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Podczas nadchodzącej IV edycji Konferencji zapowiadamy przybycie do Torunia Gości specjalnych. 

Na uwagę zasługuje także fakt, iż I i III edycja Konferencji zorganizowana przez nas w marcu 2013 r. i czerwcu 2015 r. otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie dla kół naukowych odbywającym się pod patronatem MNiSW - StRuNa 2013 i 2015 w kategorii „Konferencja Naukowa Roku 2013”, oraz „Konferencja Naukowa Roku 2015"

Do wzięcia udziału w IV edycji Konferencji serdecznie zapraszamy Wszystkich, których zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce prawa wyborczego, w tym przedstawicieli takich dyscyplin jak: prawo, administracja, europeistyka, politologia, stosunki międzynarodowe, socjologia oraz dziedzin pokrewnych, jak również przedstawicieli praktyki wyborczej. 

Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż tak interdyscyplinarne ujęcie tematu pozwoli uzyskać interesujący efekt badawczy, a panele dyskusyjne bogate będą w cenne spostrzeżenia i refleksje.






Źródło:  https://www.facebook.com/events/278294322594602/

Aktualizacja:  2017-04-11 23:15:35