Additive Manufacturing Meeting 2017


MINIONA -

Strefa Kultury Studenckiej – Politechnika Wrocławska
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

30 czerwca 2017 we Wrocławiu odbędzie się pierwsze spotkanie Additive Manufacturing Meeting (AMM-2017).

Głównym celem spotkania jest budowa platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między ośrodkami naukowo-badawczymi i przemysłowymi w obszarze technologii AM. Tegoroczne spotkanie będzie się składało z seminarium i wystawy. Program seminarium AMM 2017 skierowany jest do osób i instytucji, które są zainteresowane rozwojem w obszarze technologii przyrostowych. Główny akcent położony jest tu na aspekt technologiczny i wdrożeniowy. Podział zagadnień obejmuje cztery obszary tematyczne: 

Modelowanie – pod kątem projektowania inżynierskiego z uwzględnieniem możliwości i ograniczeń AM, optymalizacji topologicznej wyrobów, symulacji procesów wytwórczych, analizy numerycznej (MES).

Materiały – tematyka tego zagadnienia obejmuje m.in. rozwój nowych materiałów, badania materiałowe, kontrolę materiału wsadowego.

Rozwój procesów AM – obejmuje zagadnienia takie jak optymalizacja procesów wytwórczych, modyfikacje systemów produkcyjnych, nowe procesy technologiczne, obróbka po-procesowa, kontrola i monitoring.

Aplikacje – przykłady wdrożeniowe, analiza kosztów, nowe trendy branżowe oraz kontrola jakości.

Wśród uczestników seminarium znajdą się przedstawiciele firm produkcyjnych m in. z branż: lotniczej, samochodowej, AGD, maszyn i urządzeń, maszyn rolniczych oraz ośrodków badawczo-rozwojowych, wiodący specjaliści z zakresu wykorzystania i rozwoju technologii przyrostowych

Prezentowany będzie również najnowocześniejszy w Polsce uniwersytecki park maszyn.

Patronat nad wydarzeniem objęło największe europejskie centrum nowoczesnych technologii Fraunhofer Geselschaft z Drezna.

 






Źródło:  http://3dmeeting.pl/

Aktualizacja:  2017-04-25 12:50:34