Konferencje naukowe 2017

 

(Nie)dyrektywnie. Konferencja poświęcona podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną


-
Collegium Iuridicum Novum (WPiA UAM)
Poznań, Al. Niepodległości 53, Poznań (zobacz na mapie)

Wydawać polecenia, nagradzać i karać – to częsty sposób pracy z osobą z niepełnosprawnością intelektualną. A jaki może być inny?

Już 17-18 listopada 2017 roku w Poznaniu organizowana jest kolejna konferencja z cyklu Spotkania Na Tak. W tym roku zgromadzeni specjaliści  rozmawiać będą o podejściu niedyrektywnym w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Jak rozumieć niedyrektywność? Czy wchodząc w relację z innym człowiekiem, zwłaszcza jeżeli jest to moje dziecko/podopieczny/wychowanek, jestem/mogę być/muszę być niedyrektywny? Czy jest możliwe prowadzenie niedyrektywnej terapii z osobami z niepełnosprawnością intelektualną? Czy właściwym jest podział terapii na niedyrektywne i dyrektywne? Czy niedyrektywne terapie bywają dyrektywne i odwrotnie – z pozoru dyrektywne maja w sobie wiele niedyrektywności? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi już w listopadzie. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji rodziców, nauczycieli, wychowawców, terapeutów, studentów, przedstawicieli instytucji publicznych i innych zainteresowanych.
*Podana cena obowiązuje do 15 września! Zapisy: http://spotkania.natak.pl


Organizatorzy konferencji:

Stowarzyszenie Na Tak, 
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu


konferencja@natak.pl

Dyscypliny naukowe:

Pedagogika

Słowa kluczowe:

pedagogika specjalna, niepełnosprawność intelektualna, niedyrektywność, dyrektywność

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://www.natak.pl/spotkania-na-tak.html

Aktualizacja:  2017-07-27 12:46:44