Konferencje naukowe 2017

 

Konferencja Filozofii Nauki i Metod Formalnych w Filozofii


-
Centrum Transferu Wiedzy KUL
Lublin, Aleje Racławickie 14 (zobacz na mapie)

Szanowni Państwo,

w 2016 roku w Krakowie odbyła się pierwsza edycja Konferencji Filozofii Nauki i Metod Formalnych w Filozofii (KFNiMFF), zorganizowana pod patronatem Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki. Pragniemy kontynuować rozpoczętą tradycję i zapraszamy do udziału w drugiej edycji konferencji, która odbędzie się 22-23 listopada 2017 r. na KUL-u w Lublinie. Podobnie, jak w zeszłym roku konferencja ma służyć integracji polskiego środowiska filozofów nauki, a jej tematyka obejmuje ogólną i szczegółowe filozofie i metodologie nauk oraz wykorzystanie metod formalnych w filozofii.

Zapraszamy do nadsyłania abstraktów referatów. Przygotowane do anonimowej recenzji abstrakty o maksymalnej długości 300 słów prosimy przesyłać na adres kfnimff@gmail.com do dnia 23 października 2017 r. Na wystąpienie wraz z dyskusją przewidujemy 30 minut.

Planujemy zorganizować sesję anglojęzyczną, dlatego zapraszamy do nadsyłania abstraktów także w języku angielskim. Język tytułu referatu i abstraktu traktowany będzie jako język wystąpienia.

Zeszłoroczna edycja KFNiMFF odbyła się bezpośrednio po Konferencji Historii Logiki. Tegoroczną edycję pragniemy połączyć z IX Jesienną Konferencja Logiki, która odbędzie się 21 listopada 2017 także na KUL-u. 

prof. Tomasz Placek (Prezes PTLiFN)
dr hab. Marek Lechniak, prof. KUL (Dyrektor Instytutu Filozofii KUL)
dr Piotr Lipski (Komitet Organizacyjny KFNiMFF)


Opłata konferencyjna:

100 zł

Organizatorzy konferencji:

Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki, Wydział Filozofii KUL


Dyscypliny naukowe:

Filozofia

Słowa kluczowe:

Metodologia, nauki przyrodnicze, nauki ścisłe, badania interdyscyplinarne, filozofia

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://www.kul.pl/filozofia.nauki

Aktualizacja:  2017-10-09 09:10:18