Konferencje naukowe 2018

 

Postać w kulturze wizualnej. Geneza – mutacje – reaktywacje


-
Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Olsztyn, ul. Kurta Obitza 1 (zobacz na mapie)

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w drugiej edycji konferencji „Postać w kulturze wizualnej”, organizowanej przez Instytut Polonistyki i Logopedii oraz Katedrę Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Konferencja odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2018 roku, na Wydziale Humanistycznym UWM (języki obrad: polski i angielski). Mamy nadzieję, że tematyka naszego interdyscyplinarnego spotkania zainteresuje osoby pasjonujące się kulturą, sztuką, mediami, literaturą, językiem, socjologią, psychologią i innymi naukami. Proponując podtytuł „Geneza – mutacje – reaktywacje”, pragniemy zachęcić badaczy do skupienia uwagi przede wszystkim na cechach postaci, kontekstach, w jakich się rodzą, adaptują, znikają i odradzają, a także na zasadach i nieregularnościach związanych z ich (słowno-)wizualną konstrukcją.

O zgłoszenia tematów i abstraktów (do 200 słów) prosimy do 31 stycznia 2018 roku na adres mailowy: serialeolsztyn@gmail.com. Zastrzegamy sobie prawo wyboru nadesłanych propozycji. Planowany czas wygłaszania referatu nie powinien przekraczać 20 minut. Opłata konferencyjna w wysokości 300 złotych pokrywa koszty materiałów konferencyjnych, uroczystej kolacji (19 IV), obiadu (20 IV), barku kawowego oraz publikacji pozytywnie zrecenzowanych materiałów.

Komitet naukowo-organizacyjny: Alina Naruszewicz-Duchlińska, Daria Bruszewska-Przytuła, Monika Cichmińska, Anna Krawczyk-Łaskarzewska, Piotr Przytuła.


Opłata konferencyjna:

300 zł

Organizatorzy konferencji:

Instytut Polonistyki i Logopedii oraz Katedra Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie


serialeolsztyn@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Literaturoznawstwo, Kulturoznawstwo, Sztuki piękne, Media i Komunikowanie, Psychologia, Socjologia

Słowa kluczowe:

kultura popularna, film, bohater, kultura wizualna, postać

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://serialeolsztyn.blogspot.com/

Aktualizacja:  2017-11-28 22:31:18