Konferencje naukowe 2018

 

Osobliwość i Transcendens


-
budynek A1, Sala Senatu
Rzeszów, Al. Rejtana 16c (zobacz na mapie)

Czy są wśród nas tropiciele osobliwości? A może komuś z Was udało się zajrzeć za kurtynę rzeczywistości i odkryć lub poznać (jej?) transcendens? Co o granicach bytu i/lub poznania mówi filozofia, religia, metafizyka, nauka? Czy w ogóle mamy cokolwiek do powiedzenia na ten temat? Idąc dalej: co możemy wiedzieć? Czy są jakieś granice wiedzy? Czy istnieje jakiekolwiek “poza”? Co z postępem i zagadkami jakie nas zaskakują? Skąd w świecie miejsce na intuicję i irracjonalność?

To tylko niektóre z pytań, które chcielibyśmy, aby pojawiły się na organizowanej przez nas konferencji naukowej. Oczywiście to pytania z kategorii najbardziej ogólnych, te szczegółowe interesują nas równie mocno, ot chociażby kwestie osobliwości kosmologicznej czy technologicznej, sprawa nierozwiązywalności lub niekonkluzywności zagadnień metafizycznych (istnienie, nicość, trwanie…) i naukowych (granice materialnej rzeczywistości) czy wreszcie kwestie religijne (mówienie o Bogu, teologia negatywna lub pozytywna, itd.).

Terminy:
- przyjmowanie zgłoszeń: do 30 marca 2018,
- informacja o kwalifikacji zgłoszeń: do 15 kwietnia 2018,
- konferencja naukowa: 11-12 maja 2018,
- nadsyłanie tekstów: do 31 maja 2018,
- publikacja tekstów: wrzesień/październik 2018.

Zgłoszenia są przyjmowane w następującym trybie: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy [http://bit.ly/formularz_zg%C5%82oszeniowyOiT – do pobrania również z oficjalnej strony konferencji] i oczekiwać na potwierdzenie jego wpłynięcia. Wszystkie zgłoszenia będą poddawane wewnętrznej recenzji.

Prelegenci będą mogli wygłaszać referaty w języku polskim i angielskim. W uzasadnionych przypadkach będzie mógł to być inny język kongresowy (fakt ten należy zgłosić w miejscu na uwagi w formularzu zgłoszeniowym). Przewidziany czas wystąpienia to 15 minut lub 30 minut w przypadku zaproszonych gości lub ekspertów. Docelowo obrady nie będą prowadzone w oddzielnych sesjach, tak aby uczestnicy mogli wysłuchać wszystkich referatów i wspólnie brać udział w dyskusjach.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 marca 2018 roku. Informacje o przyjętych i zakwalifikowanych zgłoszeniach będą wysyłane indywidualnie do dnia 15 kwietnia 2018 roku.

Opłata konferencyjna wynosi 320 zł i obejmuje materiały konferencyjne, catering (wegetarian prosimy o zaznaczenie w uwagach tego faktu) oraz opublikowanie tekstów stworzonych na podstawie referatów w recenzowanym czasopiśmie naukowym „Amor Fati” lub recenzowanej monografii naukowej (nadsyłanie tekstów do 31 maja 2018 roku, natomiast ich publikacja we wrześniu/październiku 2018).

Ewentualny nocleg każdy uczestnik będzie musiał zapewnić sobie we własnym zakresie (służymy radą i pomocą).


Opłata konferencyjna:

320 zł

Organizatorzy konferencji:

- czasopismo naukowe „Amor Fati” (http://www.amorfati-journal.com)- Dyskusyjne Koło Filozoficzne „Eudaimonia” (https://dkfeudaimonia.wordpress.com)


Dyscypliny naukowe:

Filozofia, Literaturoznawstwo, Kulturoznawstwo, Religioznawstwo, Teologia

Słowa kluczowe:

Kultura, wiedza, nauka, granice, epistemologia, metafizyka, intelekt, osobliwość, transcendens, fenomeny

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu: