III Poznańska Konferencja ACT i CBS - Psychologia, medycyna i nauki kontekstualne


MINIONA -

Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

III Poznańska Konferencja ACT i CBS, zaplanowana w terminie 28-30 maja 2018 r. jest kolejną już odsłoną wydarzenia skupionego wokół nauk kontekstualno-behawioralnych (Contextual Behavioral Science), w szczególności Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance & Commitment Therapy). Jej organizatorami są Polski Oddział Association for Contextual Behavioral Science oraz Zakład i Katedra Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Działalność ACBS poświęcona jest łagodzeniu ludzkiego cierpienia oraz postępowi w kierunku dobrostanu poprzez badania naukowe i profesjonalną praktykę opartą o kontekstualny behawioryzm.

Tym razem tematem rozważań będzie ukazanie w jaki sposób nowoczesna nauka behawioralna łączy interwencje związane z ciałem i psychiką. Skierowana będzie do naukowców oraz profesjonalistów wykonujących zawody związane ze zdrowiem fizycznym i/lub psychicznym. Naczelną intencją organizatorów jest otwarcie drzwi między medycznymi i psychologicznymi interwencjami, których celem jest uśmierzanie ludzkiego cierpienia, jak również przedstawienie praktycznego wykorzystania badań naukowych, tak aby każdy uczestnik miał możliwość rozwinąć swe umiejętności i wiedzę.

Konferencja ma charakter międzynarodowy i jest otwarta na czynnych i biernych uczestników z całego świata. Wydarzenie to daje również szansę na zawiązanie się nowych kontaktów i integrację ogólnoświatowych środowisk naukowych, zawodowych i studenckich. Będzie to pierwsza tego typu konferencja zorganizowana we wschodniej części Europy.

Główni zaproszeni prelegenci to:

  • Dr Louise McHugh - University College Dublin, Irlandia
  • Dr Graciela Rowner - Karolinska Institutet, Szwecja
  • Dr Ross White - University of Glasgow, Szkocja
  • Jacqueline A-Tjak MSc - Certyfikowana Psycholog Kliniczna, Holandia

Konferencja poprzedzona będzie całodniowymi warsztatami tematycznymi dla profesjonalistów między innymi z zakresu pracy z przewlekłym bólem, psychozą i depresją. Główne wydarzenie trwać będzie dwa dni. Przygotowano również atrakcje okołokonferencyjne, takie jak Follies (interaktywny bankiet) czy zwiedzanie miasta Poznania.






Źródło:  http://www.act2018.bok-ump.pl/

Aktualizacja:  2018-01-31 20:20:49