Konferencje naukowe 2018

 

V OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA „OBLICZA BEZPIECZEŃSTWA - POZIOM LOKALNY, POZIOM GLOBALNY”


-
Budynek Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ul. Ingardena 4.
Kraków, ul. Ingardena 4 (zobacz na mapie)

Szanowni Państwo.

            Współczesny świat ulega głębokim, wielowymiarowym, dynamicznym przeobrażeniom. Z uwagi na ich tempo naukowa analiza, w szczególności w obszarze bezpieczeństwa, staje się pasjonującym wyzwaniem. Niezwykle trudno dokonywać tu jednoznacznych prognoz. Niełatwe jest także definiowanie pozornie prostych pojęć. Wydarzenia ostatnich lat dowodzą, że nawet określenia, takie jak wojna czy pokój, niegdyś dające się w jednoznaczny sposób oddzielić od siebie, dziś w coraz większym stopniu stają się niedookreślone, a granica między nimi zależy jedynie od optyki patrzenia na świat. Takich problemów, dylematów i pytań odnoszących się do wszelkich aspektów bezpieczeństwa odnaleźć można bardzo wiele.

            Pragniemy zaproponować Państwu naukowe spotkanie, którego celem będzie dyskusja dotycząca różnych wymiarów i problemów odnoszących się do współczesnego bezpieczeństwa na różnych poziomach analizy, dlatego podtytuł naszej kolejnej, piątej już konferencji z cyklu „Oblicza bezpieczeństwa” odnosi się do wszystkich jego poziomów od lokalnego po globalny. Pragniemy kontynuować wyznaczoną już poprzednimi konferencjami tradycję spotkań wszystkich pokoleń badaczy zajmujących się problematyką bezpieczeństwa. Wierzymy bowiem, że zarówno doświadczenie badawcze, jak i świeżość, a często daleko idąca oryginalność problemów podejmowanych przez najmłodszych uczestników, dają nam możliwość szerokiego spojrzenia na interesujące nas zagadnienia.

W imieniu Instytutu Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz działającego przy nim Studenckiego Koła Naukowego Edukacji dla Bezpieczeństwa mamy zaszczyt zaprosić na V Ogólnopolską Konferencję Naukową „Oblicza Bezpieczeństwa – Poziom lokalny, poziom globalny”. Konferencja adresowana jest do wszystkich naukowców, doktorantów i studentów, którzy są zainteresowani powyższą tematyką.

Konferencja odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2018 r. w budynku Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ul. Ingardena 4. Udział w Konferencji wiąże się z opłatą w wysokości 100 złotych.

Termin nadsyłania zgłoszeń z krótkim abstraktem (do 600 znaków ze spacjami) upływa 31 marca 2017 r., zaś do 5 kwietnia należy dokonać opłaty konferencyjnej pod przesłany przez nas numer konta. W pierwszych dniach kwietnia opublikowany zostanie szczegółowy program konferencji wraz z tematami referatów. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy: obliczabezpieczenstwa@gmail.com. Organizatorzy planują publikację artykułów będących pokłosiem wystąpień konferencyjnych w punktowanym czasopiśmie naukowym. Wymogi edytorskie wraz z wymaganymi termiami zostaną przesłane po zaakceptowaniu tematu referatu przez Członków Komitetu Naukowego.


Opłata konferencyjna:

100 pln

Organizatorzy konferencji:

Instytut Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Studenckie Koło Naukowe Edukacji dla Bezpieczeństwa


obliczabezpieczenstwa@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Nauki wojskowe, Politologia

Słowa kluczowe:

bezpieczeństwo

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  https://www.facebook.com/events/2025349464343253/

Aktualizacja:  2018-02-06 22:35:05