Konferencje naukowe 2018

 

OBLICZA SEKSUALNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOPSRAWNYCH


-
Pałacu Wielopolskich
Kraków, pl. Wszystkich Świętych 3 (zobacz na mapie)

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy

 

jest mi ogromnie miło, już po raz czwarty, zaprosić Państwa do udziału w cyklicznej konferencji naukowej „Oblicza Seksualności Osób Niepełnosprawnych”. W tym roku debata przebiegać będzie wokół tematu miłości, relacji, bliskich związków, które nieustannie motywują ludzi do utrzymywania i odna­wiania relacji z innymi.

„Bliskie relacje osób z niepełnosprawnością” to tytuł tegorocznej konferencji. To na pewno temat, który stanowi istotny obszar we współczesnym dyskursie w studiach nad niepełnosprawnością.

Zapraszam do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, mam nadzieję, że zaproponowane obszary dociekań staną się dla Państwa inspirujące i postanowicie wziąć udział w jesiennej debacie w Krakowie.

W tym roku chcielibyśmy zaproponować trzy obszary tematyczne:

·        Bliskość w związku osób z niepełnosprawnością. Osoby niepełnosprawne tworzące bliskie relacje intymne – partnerstwo. Osoby niepełnosprawne w relacjach rodzicielskich. Przeżywanie szczęścia, samoocena, jakość życia, samotność, jako odzwierciedlenie stanu więzi społecznych osób niepełnosprawnych.

·        Miłość, związek intymny, uczuciowość i seksualność. Relacje seksualne, intymność, miłość, nowe definicje związków, alternatywne style życia,

·        Bliskie relacje społeczne, osoby z niepełnosprawnością. Osoby niepełnosprawne w przestrzeni społecznej, kwestie prawne, medyczne, socjologiczne. Paradygmat prawo-ludzki – prawa osób niepełnosprawnych do uczestniczenia w relacjach. Człowiek niepełnosprawny w relacji przyjacielskiej, koleżeńskiej, w relacji z rodzeństwem.


Opłata konferencyjna:

350 zł szczegóły na stronie Konferenci

Organizatorzy konferencji:

Uniwersytet WarszawskiUrząd Miasta Krakowa
osoba do kontaktu: dr hab Remigiusz Kijak, UW


kontakt@remigiuszkijak.pl

Dyscypliny naukowe:

Pedagogika

Słowa kluczowe:

seksualność, relacje, związki, bliskie relacje osób z niepełnosprawnością, więzi

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://niepelnosprawnoscirehabilitacja.com

Aktualizacja:  2018-02-21