SPOŁECZEŃSTWO INTERNAUTÓW A KULTURA GLOBALNA. Edycja 5. Nowe media w edukacji wyzwaniem dla XXI wieku


MINIONA -

Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej po raz piąty podjął się projektu na temat funkcjonowania społeczeństwa internautów w kulturze globalnej. Tym razem chcemy pochylić się nad  udziałem  nowych mediów w szeroko rozumianej  edukacji.    

Współczesny człowiek nie wyobraża sobie życia bez dostępu do szybkiego i całodobowego Internetu. Globalna sieć stała się miejscem spotkań, robienia zakupów, rozrywki, nauki i wielu relacji społecznych. To w przestrzeni wirtualnej najczęściej szuka się przyjaciół, znajomych oraz rozmaitych  porad życiowych. Internet tak jak każde inne narzędzie ma swoje wady i zalety, dobre i negatywne strony.

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W 2018 roku odbył się on pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W związku z tym chcemy szukać odpowiedzi na pytania: jak można odpowiedzialnie edukować młodego odbiorcę do korzystania z sieci oraz jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji. Jednym z wyzwań, przed którym stoimy jest to w jaki sposób młody odbiorca posiądzie wiedzę o  cyfrowym świecie. Kolejnym – jak przyszli dydaktycy i edukatorzy mogą wykorzystać potencjalne nowinki techniczne  do urozmaicenia  zajęć lekcyjnych. Czy jakość edukacji jest wprost proporcjonalna do  możliwości nowych mediów? Co dają cyfrowe platformy i akademie edukacyjne? Jakie są zalety i wady e-edukacji? Jak poszerzyć innowacyjność form przekazu zajęć  w szkołach różnych typów? Jaki metody wykorzystać  przy „przełączeniu się  uczniów”  do cyfrowego świata?

Zapraszamy Państwa do udziału w naszej konferencji. Chcielibyśmy na te i inne tematy porozmawiać, podzielić się swoim doświadczeniem, spostrzeżeniami i uwagami.

Z wyrazami szacunku

Dr hab. Maria Kalczyńska, prof. PO

Dr Anna Rajchel

 

Najważniejsze informacje:

·       Udział w konferencji jest bezpłatny

·       Opłata za publikację - 200 zł

·       Wniesienie opłaty do dnia 1 lipca 2018 roku na konto organizatora

·       Opłata opiewa: udział w konferencji, materiały konferencyjne, certyfikat oraz druk artykułu po pozytywnej ocenie recenzenta w monografii naukowej.






Aktualizacja:  2018-03-01 17:53:14