Konferencje naukowe 2018

 

VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA Z CYKLU „ARCHITEKTURA MIAST”. PAMIĘĆ W PRZESTRZENI MIASTA W XIX i XX WIEKU


-
Salon Hoffman, Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Bydgoszcz, Plac Kościeleckich 6 (zobacz na mapie)

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ Z CYKLU „ARCHITEKTURA MIAST”. MIEJSCA PAMIĘCI W PRZESTRZENI MIASTA W XIX I XX WIEKU, która odbędzie się  13-14 września 2018 roku w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Patronat:

Narodowy Instytut Dziedzictwa

Komitet naukowy

prof. dr hab. Jacek Woźny,

prof. dr hab. Dariusz Markowski,

dr hab. Marek Romaniuk

sekretarz naukowy - dr Agnieszka Wysocka

Niepodległa dla wszystkich – tak brzmi temat przewodni Europejskich Dni Dziedzictwa 2018. Zainspirowani tym hasłem pragniemy zaprosić naukowców i badaczy z polskich ośrodków akademickich, muzeów i placówek kultury na konferencję naukową poświęconą miejscom pamięci w przestrzeni urbanistycznej w XIX i XX wieku. Inspiracją ma być tym razem pamięć zapisana w pomnikach, miejscach wydarzeń historycznych, budynkach, cmentarzach. Miasta w swoim rozwoju historycznym wypełniają się różnorodną treścią. Znikają jedne obiekty, pojawiają się nowe, czy te pierwsze były na tyle ważne, że wspomnienie o nich jest wpisane w dziedzictwo kulturowe miasta?

Konferencja będzie kontynuacją zorganizowanych w latach 2008, 2009, 2012, 2016, 2017 sesji naukowych odbywających się pod hasłem: Architektura Miast (poprzednie dotyczyły oper, filharmonii, teatrów, architektury mieszkaniowej, architektury sakralnej i terenów zielonych w miastach w XIX i XX wieku).

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: eddteam@kpck.pl do 30 czerwca 2018 roku. O zakwalifikowaniu się na konferencję zawiadomimy Państwa do 15 lipca.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, afiliację, adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu, tytuł referatu i krótkie streszczenie wystąpienia (ok. 600 znaków).

Opłata konferencyjna dla prelegentów wynosi 150 zł. Na każde wystąpienie przewidujemy 20 minut.

Aktualności dotyczące konferencji znajdą Państwo na stronach internetowych kpck.pl oraz edd-kpck.pl. Informacje na temat wydarzenia można również śledzić na naszym profilu na Facebooku – facebook.com/edd.kujawsko.pomorskie

Pytania prosimy kierować na adres email: eddteam@kpck.pl lub na numer telefonu: 52 585 15 01. Osoby do kontaktu: mgr Bogna Derkowska-Kostkowska, mgr Krystian Strauss, dr Agnieszka Wysocka

 

Organizatorzy: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy


Opłata konferencyjna:

150 zł

Organizatorzy konferencji:

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy


eddteam@kpck.pl

Dyscypliny naukowe:

Historia i Archeologia, Sztuki piękne, Architektura i Urbanistyka

Słowa kluczowe:

Kultura, sztuka, urbanistyka, architektura, miasta, dziedzictwo, pamięć, historia, pomniki, tablice, cmentarze

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://www.kpck.pl

Aktualizacja:  2018-04-17