Konferencje naukowe 2018

 

200% kobiecości, czyli kobieta i kultura popularna vol. 2 – case studies


-
Uniwersytet Łódzki - Wydział Filologiczny
Łódź, ul. Pomorska 171/173 (zobacz na mapie)

Koło Naukowe Antropologów Literatury Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „200% kobiecości, czyli kobieta i kultura popularna vol. 2 – case studies”, która odbędzie się w dniach 15-16.06.2018 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji „200% kobiecości” nie mieliśmy wyboru – po prostu musieliśmy zorganizować kolejną konferencję na ten temat. Pierwsza odsłona poświęcona była bardzo szeroko pojmowanej roli kobiety w popkulturze. Rozmawialiśmy o wizerunkach kobiet w filmach, telewizji, czasopismach, literaturze czy teatrze. Analizowaliśmy produkcje Disney’a, kulturę cyberpunkową, a nawet muzykę folkową. Tym razem chcielibyśmy zawęzić pole badań do konkretnych przykładów i skupić się na charakterystycznych reprezentacjach zarówno fikcyjnych, jak i realnych; na bohaterkach, artystkach, badaczkach, uczestniczkach kultury. 

Do udziału w konferencji zapraszamy badaczy i badaczki z dziedzin: kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, medioznawstwo, groznawstwo, filmoznawstwo, socjologia, antropologia kultury, filozofia oraz wszystkich pokrewnych nauk humanistycznych. 

Tym razem nie sugerujemy tematów wystąpień. Ważnych dla kultury postaci kobiecych jest bowiem niemało i naszym zdaniem każda zasługuje na uwagę oraz odtworzenie herstory.

Link do poprzedniej edycji: https://www.facebook.com/events/1879050202364301/

Informacje ogólne:
Opłata konferencyjna wynosi 150zł (100zł dla doktorantów). 
Abstrakty (nie więcej niż 500 słów) prosimy wysyłać do 20.05.2018 poprzez formularz: https://goo.gl/forms/vBMzZ8mISyecXklt1
Informację o przyjęciu abstraktów roześlemy do Państwa 27.05.2018, na opłaty konferencyjne oczekujemy do 06.06.2018. 

Wystąpienie powinno trwać nie dłużej niż 20 minut. Wystąpienia podzielone zostaną na bloki tematyczne. Po opublikowaniu harmonogramu konferencji nie będzie możliwości jego zmiany. Prosimy więc o przemyślane zgłaszanie wystąpień. 

Po konferencji planowane jest wydanie monografii wieloautorskiej. Termin nadsyłania tekstów pokonferencyjnych: 01.09.2018.

Do zobaczenia w Łodzi!

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: anthropologos@gmail.com

Komitet organizacyjny:
dr Kamil Jędrasiak
mgr Alicja Górska
mgr Edyta Janiak


Opłata konferencyjna:

150 zł (100 zł dla doktorantów)

Organizatorzy konferencji:

Koło Naukowe Antropologów Literatury Uniwersytetu Łódzkiego


anthropologos@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Filozofia, Literaturoznawstwo, Kulturoznawstwo, Media i Komunikowanie, Socjologia

Słowa kluczowe:

kultura popularna, kobiecość, popkultura, case studies

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  https://www.facebook.com/anthropologos/

Aktualizacja:  2018-04-17 20:11:43