Konferencje naukowe 2018

 

Zlot Filozoficzny 2018/Philosophers' Rally 2018


-
Wydział Filozoficzno-Historyczny, Uniwersytet Łódzki
Łódź, ul. Lindleya 3/5, 90-131 Łódź (zobacz na mapie)

Zlot Filozoficzny jest konferencją naukową skierowaną do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych zajmujących się filozofią oraz dziedzinami jej pokrewnymi. Konferencja organizowana jest co roku przez Ośrodek Badań Filozoficznych oraz jeden z lokalnych uniwersytetów. W tym roku organizatorem lokalnym jest Uniwersytet Łódzki.

Celem Zlotu jest zaprezentowanie stanu najnowszych badań podejmowanych w obszarze filozofii. Wydarzenie sprzyja integracji uczestników o różnym stopniu doświadczenia oraz pochodzących z różnych ośrodków badawczych. Podczas konferencji wystąpienia studentów i doktorantów towarzyszą wystąpieniom uznanych badaczy. W tym roku gośćmi Zlotu będą między innymi Witold Hensel, Natasza Szutta, Zsófia Zvolenszky oraz Alfredo Vernazzani.

Po konferencji organizatorzy planują wydanie numeru specjalnego Internetowego Magazynu Filozoficznego HYBRIS z wybranymi tekstami uczestników.

Języki konferencji: polski, angielski.

Na zgłoszenia (abstrakt wystąpienia, max 250 słów po polsku lub po angielsku, w dokumencie word na adres zlot@obf.edu.pl) czekamy do 31 maja.


Opłata konferencyjna:

90 zł

Organizatorzy konferencji:

Ośrodek Badań Filozoficznych i Uniwersytet Łódzki


zlot@obf.edu.pl

Dyscypliny naukowe:

Filozofia

Słowa kluczowe:

kognitywistyka, bioetyka, filozofia

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://zlot.obf.edu.pl

Aktualizacja:  2018-05-14 11:49:51