Konferencje naukowe 2018

 

XIV Międzynarodowy Kongres Problemy w rozrodzie małych zwierząt: płodność, ciąża, noworodek


-
Aula Jana Pawła II, Centrum Dydaktyczno-Naukowe UP we Wrocławiu
Wrocław, Pl. Grunwaldzki 24a (zobacz na mapie)

Kongres "Problemy w rozrodzie małych zwierząt" to cykliczne wydarzenie skierowane do lekarzy weterynarii i studentów medycyny weterynaryjnej zinteresowanych tamtem rozrodu małych zwierząt. 

W tym roku zaprosiliśmy na Kongres doskonałych specjalistów z kraju i z zagranicy: prof. Alaina Fontbonne (Alfort), prof. Sandrę Goericke-Pesch (Hanower), prof. Sabinę Schaefer-Somi (Wiedeń), dr Andreę Muennich (Berlin), prof. Zdzisława Kiełbowicza (Wrocław), dr Piotra Sochę (Olsztyn), dr Adama Gierulskego i Konrada Kalisza (Łódź), prof. Wojciecha Niżańskiego (Wrocław).

            Tematyka Kongresu jest nowatorska. W jego ramach odbędzie się pierwsze tego typu Minisymposjum weterynaryjne dotyczące zagadnień okresu przekwitania samic i samców oraz związanych z tym chorób reprodukcyjnych. Postaramy się zatem odpowiedzieć na pytanie o leczenie chorób wieku starczego, ale także czy starsze osobniki mogą mieć dzieci oraz czy powinny. Skupimy się też na możliwych następstwach rodzenia się potomstwa od starszych rodziców. Zajmiemy się szczegółowo prostatą, gdzie zetrą się poglądy klinicysty specjalisty z dziedziny rozrodu oraz chirurga z krwi i kości. Będziemy również omawiać co zrobić, żeby prowadzić tak modny obecnie bank nasienia i nauczymy się skutecznie inseminować oraz wysyłać nasienie. W czasie Kongresu doskonali praktycy opiszą jak monitorować ciążę, jak diagnozować wcześnie ciążę zagrożoną, jak ratować ciąże oraz jak stosować nowe dostępne markery diagnostyczne informujące o zaburzeniach płodności.

            W dniu przedkongresowych zorganizowaliśmy dwie ścieżki warsztatów praktycznych. Tradycyjnie odbędą sie warsztaty podstawowego kursu USG układu rozrodczego z kursem inseminacji domacicznej. Jednak w tym roku odbędzie się również druga ścieżka warsztatów, tj. warsztaty zaawansowane, gdzie uznani specjaliści uczyć będą jak rozpoznać ultrasonograficznie termin owulacji, jak monitorować rozwój ciąży, jak określić termin porodu oraz jak rozpoznać patologie rozwojowe płodów i łożysk.

 

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia!

Informacje oraz zapisy on-line: www.rozrodwroclaw.pl


Opłata konferencyjna:

lekarze weterynarii: 430 zł/os, doktoranci, studenci - zniżka

Organizatorzy konferencji:

Katedra Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich


rejestracja@rozrodwroclaw.pl

Dyscypliny naukowe:

Weterynaria

Słowa kluczowe:

koty, rozród, psy, ciąża, starzenie, biotechniki rozrodu

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://www.rozrodwroclaw.pl

Aktualizacja:  2018-07-02 09:56:59