Konferencje naukowe 2018

 

Terapia oparta na uważności w leczeniu depresji. MBCT Terapia Poznawcza Oparta na Uważności (Mindfulness-Based Cognitive Therapy)


-
Sale konferencyjne Hotelu WenderEdu ul. Św. Józefa 1/3 (Ostrów Tumski)
Wrocław, Wrocław, ul. Dyrekcyjna 37/47 (zobacz na mapie)

Terapia oparta na uważności w leczeniu depresji. MBCT Terapia Poznawcza Oparta na Uważności (Mindfulness-Based Cognitive Therapy)  

 

 

Ilość wolnych miejsc: 9

Terminy szkolenia: 15.12.2018

Liczba dni szkolenia: 1

Godziny zajęć: 09:00-16:00

Miejsce szkolenia: Sale dydaktyczne DCP

Termin zgłoszenia: 2018-12-11

 

Cennik: 390 PLN

 

 

Łączy  elementy terapii poznawczej z intensywną praktyką uważności (mindfulness). Aktualnie terapia MCBT ta ma szerokie zastosowanie w pracy z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia nastroju, zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe. W trakcie szkolenia zostaną zaprezentowane założenia teoretyczne i program terapii MCBT dla pacjentów z zaburzeniami depresyjnymi, autorstwa Z. Segal’a, M. Williams’a i J. Teasdale’a, w oparciu o program MBSR J. Kabat-Zinna.

 

Adresaci

 

Szkolenie skierowane jest do psychologów, psychoterapeutów, personelu medycznego, pedagogów etc. pracujących z osobami cierpiącymi na depresję.

 

 

Program szkolenia:


1. Zaburzenia depresyjne- diagnoza i modele leczenia.
2. Podstawy teoretyczne MCBT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy). Zastosowanie terapii MCBT w pracktyce klinicznej i jej skuteczność.
3. Struktura programu terapeutycznego MCBT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w leczeniu depresji. Wskazania do uczestnictwa w programie terapeutycznym.
4.Program sesji terapeutycznych MCBT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w leczeniu depresji:
a) omówienie programu, założeń, planu poszczególnych sesji terapeutycznych,
b) praktyczny warsztat ćwiczeń poszczególnych sesji terapeutycznych (m.in. praktyka uważności,  ćwiczenia z myślami i uczuciami, ćwiczenia z wykorzystaniem medytacji, ćwiczenia oparte na technikach terapii poznawczej),
c) praktyczny warsztat zadań domowych pacjenta, omawianie kart zadań domowych pacjenta,
d) zakończenie programu MCBT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w leczeniu depresji.
5. Analiza studium przypadku.

 

 

 

 

 

 

 

Trenerzy

 

Aneta Śpiewak - Certyfikowany, dyplomowany psychoterapeuta, psycholog, fizjoterapeuta.
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Fizjoterapii na Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Psycholog w trakcie specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu.

Psychoterapeutka pracująca w nurcie integracyjnym, certyfikat nr 26. Kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobywała podczas 4 – letnich studiów podyplomowych w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Powyższe studia przygotowują do profesjonalnego prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychologii sądowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz posiada uprawnienia do przeprowadzania badań psychologicznych osób ubiegających się o posiadanie broni. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Zespole Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznych, Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia NZOZ Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie.  Posiada również doświadczenie w pracy jako fizjoterapeutka. Jak twierdzi integracja podejścia biologiczno-medycznego z psychologicznym ubogaca warsztat pracy terapeutycznej oraz umożliwia całościowe rozumienie problemów klienta. Odbyła również liczne kursy i szkolenia m.in. z zakresu terapii Gestalt, Analizy Transakcyjnej, terapii behawioralnej, terapii i diagnozy dzieci i młodzieży. Współpracuje z Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży, a także z Poradniami Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych jak również dla Dzieci i Młodzieży w kilku placówkach.
Zajmuje się diagnozą psychologiczną oraz w psychoterapią indywidualną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Prowadzi psychoterapię zaburzeń depresyjnych, lękowych, adaptacyjnych, psychosomatycznych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości. W pracy z dziećmi i młodzieżą zajmuje się również diagnozą psychologiczną i terapią całościowych zaburzeń rozwojowych, zaburzeń emocjonalnych, ADHD, ODD. W swojej pracy korzysta z różnych podejść teoretycznych.
Metody i procedury dostosowane są do indywidualnych.

 

 

Kontakt

Dolnośląskie
Centrum Psychoterapii

ul. Dyrekcyjna 37/47
50-528 Wrocław

tel: +48 71 332 36 70
tel: +48 71 361 60 35

e-mail: info@dcp.wroclaw.pl

 

 

 

 


Opłata konferencyjna:

390

Organizatorzy konferencji:

Piotr Mirek


info@dcp.wroclaw.pl

Dyscypliny naukowe:

PsychologiaŹródło:  http://www.dcp.wroclaw.pl

Aktualizacja:  2018-07-31 17:35:12