Konferencje naukowe 2018

 

DIAGNOZA ZABURZEŃ ZE SPEKTRUM AUTYZMU - ASPEKT PSYCHOLOGICZNY, GENETYCZNY I NEUROLOGICZNY


-
Uniwersytet Gdański
Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4 (zobacz na mapie)

W dniach 19-20 października 2018 roku Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka wspólnie z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, organizują X Międzynarodowe Sympozjum Naukowe nt. „Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu – aspekt psychologiczny, genetyczny i neurologiczny”.

Wyjątkowe spojrzenie na diagnozę autyzmu z wielu perspektyw pozwoli na interesującą i inspirującą wymianę wiedzy i doświadczeń oraz na przedstawienie pełniejszego obrazu zaburzeń ze spektrum autyzmu. Badacze i praktycy z obszaru psychologii, neurologii, psychiatrii, genetyki i kognitywistyki podzielą się swoją wiedzą i wynikami najnowszych badań. Jako prelegenci Sympozjum zaprezentują się wybitni specjaliści z kraju i zza granicy, w tym m.in.: prof. Włodzisław Duch (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. Katarzyna Chawarska (Uniwersytet Yale), prof. Lucina Uddin (Uniwersytet w Miami), prof. Jacob Vorstman (The Hospital for Sick Children w Toronto), prof. Svein Eikeseth (Oslo Metropolitan University), prof. Ewa Pilarska (Gdański Uniwersytet Medyczny), dr Andy Shih (Autism Speaks).

Zapraszamy do udziału lekarzy, terapeutów, specjalistów, naukowców, osoby z autyzmem oraz ich rodziców i opiekunów, nauczycieli i studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane problematyką autyzmu.

Informacje o Sympozjum oraz rejestracja na stronie: www sympozjum.iwrd.pl

 


Organizatorzy konferencji:

Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego kontakt: sympozjum@iwrd.pl 


Dyscypliny naukowe:

Pedagogika, Psychologia, Medycyna Wieku Rozwojowego, Zdrowie Publiczne

Słowa kluczowe:

genetyka, neurologia, psychiatria, autyzm, diagnoza, psychologia

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://www.sympozjum.iwrd.pl

Aktualizacja:  2018-08-21