Konferencje naukowe 2018

 

Konferencja poświęcona podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną pn. (Nie)zależność.


-
Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
Poznań, ul. Przybyszewskiego 37a (zobacz na mapie)

Pragniemy poinformować i zaprosić na Międzynarodową Konferencję poświęconą podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną pn. (Nie)zależność.

Czy jestem niezależna/y? Czy moje dziecko z niepełnosprawnością intelektualną jest niezależne? Czy poradziłoby sobie beze mnie? Co mogę zrobić, żeby tę niezależność wspierać? Na te i inne pytania odpowiemy podczas tegorocznego – ósmego już, wydarzenia z cyklu Spotkania Na Tak, które odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2018r.

Na pierwszy dzień wykładowy, na który zjadą się prelegenci z Polski i zagranicy, zapraszamy do Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (ul. Przybyszewskiego 37a). Drugi dzień konferencji tradycyjnie poświęcamy bezpośrednim spotkaniom małych grup warsztatowych z praktykami, które odbędą się w salach Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Szamarzewskiego 89).

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia konferencji wszystkie zagraniczne wystąpienia będą tłumaczone na język polski.

Podczas konferencji wspólnie z prelegentami zastanowimy się, jak rozpoznawać obszary, w których znane nam osoby, mogą wzmacniać swoją niezależność, nawet jeśli w jakimś stopniu pozostaną zależne na zawsze. Będziemy eksplorować nowoczesne technologie, które stanowią coraz lepsze uzupełnienie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, pozwalając im na autonomiczne decyzje, na dokonywanie wyborów, komunikowanie swoich potrzeb - wierzymy, że to pierwszy krok w kierunku niezależności, który może zrobić każdy.

Przyjrzymy się efektom rozwoju mieszkań chronionych na terenie Polski, przekonamy się czy są one dla dorosłych osób z niepełnosprawnością atrakcyjną formą samodzielnego życia. Spotkamy się ze specjalistami, którzy opowiedzą nam o wspólnym szukaniu pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Jednocześnie, chcielibyśmy podkreślić wyjątkowość tegorocznej konferencji, której realną częścią staną się osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zgodnie z zasadą „nic o nas bez nas” , w obsłudze ósmego Spotkania Na Tak wezmą udział nasi podopieczni !

Program konferencji znajdziecie Państwo tutaj:

http://www.natak.pl/program/dzien-i.html
http://www.natak.pl/program/dzien-ii.html

Formularz zapisów: https://zapisy.sts-timing.pl/383/

Szczegółowe informacje dot. konferencji: http://www.natak.pl/spotkania-na-tak.html


Opłata konferencyjna:

295

Organizatorzy konferencji:

Stowarzyszenie Na Tak 

konferencja@natak.pl


j.smogulecka@natak.pl

Dyscypliny naukowe:

Pedagogika

Słowa kluczowe:

autonomia, niezależność, samodzielność, dokonywanie wyborów, komunikowanie swoich potrzeb

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://www.natak.pl/spotkania-na-tak.html

Aktualizacja:  2018-09-14 07:43:30