Konferencje naukowe 2018

 

Międzynarodowa Konferencja Radość uczenia się przez całe życie


-
Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Lublin, K. Jaczewskiego 4 (zobacz na mapie)

Międzynarodowa Konferencję „Radość uczenia się przez całe życie, która odbędzie się 25.10.2018 (czwartek) w godz. 8:30-17:00 w Collegium Maius, ul. Jaczewskiego 4 w Lublinie. 
Będzie to pierwsze w Polsce wydarzenie organizowane na Lubelszczyźnie poświęcone propagowaniu nowej metody L3M Polska- Radość uczenia się przez całe życie według pedagogiki Marii Montessori.
Planujemy całodniowy kongres poświęcony tematyce rozwoju rynku, trendów inwestycyjnych oraz metod rozwoju z wykorzystaniem potencjału osób starszych. 

Metoda Marii Montessori znalazła swoje zastosowanie w terapii zajęciowej Seniora. Jej niesamowite efekty sprawiły, że w ostatnich latach na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Austrii , Chinach i Australii zostały otwarte bądź są w trakcie realizacji placówki senioralne posługujące się właśnie tą metodą. 


Wśród zaproszonych Gości:

• Christine Mitterlechner pedagog, specjalista ds. edukacji dorosłych i geragog ze specjalnością zasady M. Montessori, motogeragog, Wiedeń/Las Vegas, trenerka LIMA, kierownik projektu L³ M wg zasad M. Montessori, wykładowca w kraju i zagranicą w zakresie geragogiki montessoriańskiej; autorka wielu publikacji.
Wykład: Radość uczenia się przez całe życie według zasad Montessori - L³M.Praktyczny model geragogiki montessoriańskiej.

• dr Małgorzata Miksza starszy wykładowca w Zakładzie Pedagogiki Filozoficznej. Zainteresowania naukowe: pedagogika ogólna, filozofia i teoria wychowania, 
pedagogika alternatywna w tym głownie pedagogika Marii Montessori; prezes Polskiego Stowarzyszenia Montessori, członek Zarządu Montessori Europe.
Wykład: Edukacja w pedagogice Marii Montessori pomocą w rozwoju człowieka.

• prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas kierownik Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego/Polska. Zainteresowania badawczo-naukowe: problematyka wspierania procesów edukacji i rozwoju człowieka w okresie dorosłości i w wieku starszym, uczenie się ludzi dorosłych, samotność i osamotnienie, podejście biograficzne w badaniach andragogicznych i gerontologicznych.

Wykład: Uczenie się i starość z perspektywy całego życia. 

• dr Sol Haring pracownik naukowy Uniwersytetu Karla Franzensa w Grazu Instytutu Nauk o Wychowaniu i Edukacji, praktykujący edukator osób dorosłych w dziedzinie gerontologii, nowych mediów, praca w zakresie badań videograficznych, produkcji filmowej i muzyki.

Wykład: Szansa, radość życia i wspólnota. Uczenie się i edukacja seniorów zgodnie z zasadami geragogiki.

• Dr M Claire Royston MB ChB MSc FRCPsych dyrektor Medyczny w Four Seasons Health Care, pracownik kliniczny i badawczy w ramach angielskiego NHS, członek składu orzekającego First-Tier Tribunal Service (Izba zdrowia, edukacji i opieki społecznej: dział Zdrowia Psychicznego przy Trybunale.

Wykład: Prowadzenie placówek opiekuńczych w Wielkiej Brytanii, aktywizacja Seniora oraz opieka nad osobami z demencją.

Gościem specjalnym Konferencji jest wyjątkowa kobieta. Wirginia Szmyt (ur. 1938) - DJ Wika - polska działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Z wykształcenia pedagog, całe życie zawodowe pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą. Po przejściu na emeryturę aktywnie włączyła się w działalność na rzecz seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jest matką i babcią, pisała wiersze i teksty satyryczne. Jest najstarszą didżejką w Polsce (DJ Wika). Łamie stereotypy dotyczące wizerunku polskiego seniora.


Opłata konferencyjna:

190

Organizatorzy konferencji:

Szkoła Dobrych Manier, Fundacja Radość uczenia się, Prezydent Miasta Lublin


szkola@dobremaniery.com

Dyscypliny naukowe:

Pedagogika, Psychologia, Socjologia

Słowa kluczowe:

senior, montessori, Radość uczenia

Lokalizacja konferencji

Pokaż w pobliżu:

Źródło:  http://www.warsztatymontessori.pl

Aktualizacja:  2018-09-24