Konferencje naukowe 2019

 

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" .XXIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych


-
Hotel Arche
Częstochowa, Oleńki 20 (zobacz na mapie)

Konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, każdorazowo skupia ponad 300 uczestników z całej Polski, a także ze świata.

            Tematem przewodnim konferencji będą słowa Świętego Jana Pawła II: Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali.

„Wymagać od siebie” oznacza walkę ze swoimi złymi cechami i dążenie do stawania się lepszym człowiekiem. Człowiek, który wie czego chce, wybiera konkretną drogę w życiu a jego samodzielna decyzja daje pewność, że nie zboczy na przypadkowe tory. Dążąc do osiągnięcia swoich celów, udoskonalamy siebie              i swoje życie.

            Praca w opiece paliatywnej i hospicyjnej jest wymagająca, każdego dnia stajemy przed trudnymi decyzjami i dylematami. To wszystko zobowiązuje do doskonalenia swoich umiejętności i rozwoju zawodowego oraz duchowego. Temat konferencji to słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane podczas Apelu Jasnogórskiego w 1983r.  Dotyczą one każdego z Nas, a wymagając od siebie więcej, zapewniamy lepszą opiekę naszym pacjentom, podopiecznym i potrzebującym.


Organizatorzy konferencji:

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Czestochowskiejul. Krakowska 45a42-202 Częstochowa


sekretariat@hospicjum-konferencja.pl

Dyscypliny naukowe:

Zdrowie Publiczne

Słowa kluczowe:

hospicjum, opieka paliatywna, rehabilitacja, zdrowie publiczne, pomoc, duchowość, medycyna, pielęgniarka, lekarz, psychologia


Źródło:  http://hospicjum-czestochowa.pl/

Aktualizacja:  2018-09-24