Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Prawa mniejszości"


MINIONA -

Aula Jana Pawła II, Kampus Dewajtis
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW działające przy Wydziale Prawa i Administracji UKSW ma zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów, doktorantów, a także tegorocznych absolwentów do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej o charakterze interdyscyplinarnym zatytułowanej „Prawa mniejszości”.

Konferencja odbędzie się 6 grudnia 2018 r. w Auli Jana Pawła II w Nowym Gmachu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie.

Celem konferencji jest dokonanie analizy istniejącego stanu prawnego dotyczącego mniejszości oraz oceny regulacji prawnych mających na celu ochronę praw mniejszości oraz zagwarantowanie ich przestrzegania, a także skuteczności podmiotów prawa międzynarodowego i organizacji międzynarodowych w zwalczaniu naruszeń praw mniejszości.

Tematyka konferencji obejmuje okoliczności, które spowodowały uwzględnienie poszczególnych praw mniejszości i uznanie za istotne zarówno w prawie krajowym, jak i w prawie międzynarodowym. Zachęcamy do oceny skuteczności istniejących gwarancji przestrzegania praw mniejszości oraz omówienia i oceny istniejących aktów prawnych, a także systemów zapewniających pomoc mniejszościom w dochodzeniu ich praw. Zachęcamy do wysuwania wniosków na przyszłość co do sposobów zapobiegania konfliktom na ich tle. 
Ponadto pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wymiar społeczny i kulturowy praw mniejszości, w tym na kwestię przymusowej asymilacji oraz przesiedlenia mniejszości, wpływu bliskości kulturowej i językowej na procesy asymilacji. Istotne zdaje się również uchwycenie postrzegania praw mniejszości w kontekście tworzenia specjalnych, odizolowanych części infrastruktury i budownictwa na danym terytorium z przeznaczeniem dla zamieszkania mniejszości odpowiednio narodowej, etnicznej, kulturowej, seksualnej bądź religijnej. 
Zachęcamy również do ukazania wymiaru społecznego w kwestii poszanowania praw mniejszości oraz wskazanie zależności istniejących między poszczególnymi kulturami a ich wpływem na rozwój poszanowania dla praw mniejszości.

Pragniemy zachęcić do udziału w konferencji nie tylko osoby zainteresowane prawem, ale również innymi dyscyplinami naukowymi.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: 
https://docs.google.com/forms/d/1norbvlMjXYI1xYWQ2UQCxyTuuLERSbmqrynRR0btqgk

Abstrakt nie może przekraczać 3000 znaków (bez spacji). Wystąpienie powinno trwać do 10 minut. Zgłoszenia czynnego udziału można przesyłać do 15 listopada 2018 r.

Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru najlepszych zgłoszeń. Wyniki zostaną opublikowane po zakończeniu naboru abstraktów.

Do uczestnictwa biernego zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji, rejestracji można dokonać za pomocą poniższego formularza:
https://docs.google.com/forms/d/14a_XxYS0nwf9gF7Q_-puXeBudGLaLDBYqhxkm5BKBKI

Zarówno za uczestnictwo czynne jak i bierne będą wydawane odpowiednie zaświadczenia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Harmonogram konferencji zostanie przedstawiony po zakończeniu rejestracji czynnej i wyborze najlepszych zgłoszeń przez powołany do tego Komitet Naukowy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail:
knpmipc@gmail.com lub strony koła na Facebooku: https://www.facebook.com/knpmipcuksw/

Regulamin konferencji dostępny jest na stronie: https://drive.google.com/file/d/1UiZP4b-ZFsuere9Gi6HbM4cALlQgC2Dn/view


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Konferencji!






Źródło:  https://www.facebook.com/knpmipcuksw

Aktualizacja:  2018-10-30