Konferencje naukowe 2018

 

Dowody elektroniczne w postępowaniu karnym


-
UKSW, ul. Wóycickieto 1/3, budynek 21
Warszawa, UKSW, ul. Wóycickieto 1/3, budynek 21 (zobacz na mapie)

Mamy zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską konferencję naukową "Dowody elektroniczne w postępowaniu karnym", która odbędzie się 14 grudnia 2018 r. w Auditorium Maximum w sali 327 (bud. 21) na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Planowana konferencja poruszać będzie tematykę dowodów elektronicznych w postępowaniu karnym. Wyraźnie zaznaczający się postęp technologiczny ma swoje przełożenie na prawo karne, które wciąż napotyka na nowe sposoby dochodzenia do wartości prawdy.

Celem konferencji jest dogłębne poznanie problemów związanych z uzyskiwaniem dowodów elektronicznych np. możliwością stosowania podsłuchu czy uprawnieniami do skopiowania danych, stworzeniem należytych mechanizmów prezentacji oraz wykorzystywaniem ich w procesie karnym. Temat zostanie poruszony w ujęciu regulacji krajowych, zagranicznych oraz międzynarodowych, co umożliwi dostrzeżenie globalnego problemu wykorzystywania dowodów elektronicznych w ujęciu komparatystycznym.

Konferencja ma charakter bezpłatny zarówno w przypadku uczestnictwa biernego, jak i czynnego. Do wygłoszenia swoich referatów, po uprzedniej rejestracji, zachęcamy pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów. Rejestracji można dokonywać do dnia 1 grudnia 2018 roku przez formularz zgłoszeniowy google:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6PTMWDHpe0Ny0uogiifF3CDeGhM4TfV7mpMn0AYJyJmO7Nw/viewform?usp=sf_link

Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru najlepszych zgłoszeń. Wyboru najlepszych abstraktów dokona komitet naukowy konferencji.


Opłata konferencyjna:

bazpłatny udział

Organizatorzy konferencji:

Koło Naukowe Prawa Karnego Procesowego WPiA UKSW w Warszawie


knpkp.wpia.uksw@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Prawo i Administracja

Słowa kluczowe:

proces karny, prawo, postępowanie karne, dowody elektroniczne, prawo nowych technologii