Konferencje naukowe 2019

 

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Rośliny w naukach medycznych i przyrodniczych


-
Lublin

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Rośliny w naukach medycznych i przyrodniczych

Lublin, 24 maja 2019 r.


Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Rośliny w naukach medycznych i przyrodniczych”. Podczas Konferencji przedstawione zostaną prace z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych oraz przyrodniczych. Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń dotyczących praktycznego zastosowania roślin w profilaktyce zdrowotnej, terapii chorób, farmacji, kosmetologii oraz biotechnologii.

Lecznicze właściwości roślin znane są ludzkości już od początków medycyny w Babilonii 2000 lat p.n.e. Do dnia dzisiejszego poznaliśmy ponad 2500 gatunków roślin leczniczych. Stanowią one nie tylko istotny element medycyny i farmacji, ale stały się również powszechnym źródłem substancji biologicznie czynnych, wykorzystywanych w naukach przyrodniczych, m.in. w uprawie roślin, czy też jako naturalne komponenty produktów codziennego użytku. Według Światowej Organizacji Zdrowia rośliny są składnikiem 25% leków stosowanych na świecie, a w niektórych populacjach leki pochodzenia roślinnego są podstawowym elementem opieki zdrowotnej – stanowią do 80% wszystkich form terapii. Nieoceniony jest również udział związków roślinnych w profilaktyce zdrowotnej oraz kosmetologii i zabiegach estetycznych.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnych badań naukowych, pragniemy zaprosić Państwa do prezentacji doniesień i badań dotyczących zastosowania roślin w naukach medycznych i pokrewnych, a także przyrodniczych. Do udziału w konferencji zapraszamy specjalistów, naukowców, w tym także studentów i doktorantów zainteresowanych interdyscyplinarną wymianą doświadczeń z zakresu tematyki Konferencji.


Rejestracja trwa do:

I tura do 17 grudnia 2018 r.
II tura do 4 lutego 2019 r.
III tura do 15 kwietnia 2019 r.


Więcej informacji na stronach:

http://www.konferencja-rosliny.pl/

https://www.facebook.com/Konferencja.Rosliny/


Kontakt:

kontakt@konferencja-rosliny.pl
+48 733 933 416


Opłata konferencyjna:

179-219

Organizatorzy konferencji:

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
kontakt@konferencja-rosliny.pl
+48 733 933 416


Dyscypliny naukowe:

Biologia, Ekologia i Ochrona Przyrody, Biologia Medyczna, Inżynieria chemiczna, Chemia

Słowa kluczowe:

rośliny, zdrowie, środowisko, przyroda, medycyna, profilaktyka, Farmacja, biotechnologia, konferencja medyczna, biologia, Konferencja naukowa, kosmetologia, uroda, tygiel, konferencja tygiel, farmaceutyka, terapia chorób, tygiel 2019


Źródło:  http://www.konferencja-rosliny.pl/

Aktualizacja:  2019-02-05