Konferencje naukowe 2019

 

Od Jedwabnego Szlaku do Belt and Road


-
Uniwersytet Gdański, Wydział Historyczny
Gdańsk, Wita Stwosza 55 (zobacz na mapie)

V Konferencja Historii Morskiej i Rzecznej - specjalna część "Od Jedwabnego Szlaku do Belt and Road"

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że przy tegorocznej edycji V Konferencji Historii Morskiej i Rzecznej nawiązaliśmy jako Naukowe Koło Doktorantów Historii UG współpracę z Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim. Efektem tej inicjatywy jest utworzenie specjalnej, oddzielnej części dla referatów poruszających tematykę morsko-rzeczną w aspekcie Chin.

 Liczymy, że długie tradycje i dalekosiężna działalność handlowa Państwa Środka, oparta także na drogach wodnych, może zaowocować wieloma ciekawymi referatami. Bogactwo i odmienność kulturowa tego państwa połączona z wysokim rozwojem cywilizacyjnym na przestrzeni tysiącleci, stwarzają także badaczom bogate możliwości prezentacji historii, poglądów i rozwiązań rodem z Chin, które nie były znane Europejczykom. Liczymy, że tego typu panel, utworzony pod patronatem Instytutu Konfucjusza zwiększy atrakcyjność naszej Konferencji w różnorodnych środowiskach naukowych.  

 Pragniemy także poinformować, że w odniesieniu do panelu poświęconego Państwu Środka jesteśmy otwarci na referaty przedstawicieli wszystkich dyscyplin naukowych reprezentujących dziedziny nauk humanistycznych oraz nauk społecznych. Warunkiem jest jedynie, aby referat związany był z rzekami lub morzami a jednocześnie z Chinami. Liczymy, że różnorodność tej części konferencji będzie cennym źródłem inspiracji do prowadzenia dalszych badań.

 Wszystkich zainteresowanych tematyką Dalekiego Wschodu zapraszamy serdecznie do udziału w panelu „Od Jedwabnego Szlaku do Belt and Road” podczas V Konferencji Historii Morskiej i Rzecznej organizowanej 5-6 kwietnia 2019 roku. Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną poprzez wypełnienie specjalnego formularza (do pobrania na stronie NKDH UG http://www.nkdh.ug.edu.pl/wp-content/uploads/2018/11/Formularz-zg%C5%82oszeniowy-V-KHMiR-Od-Jedwabnego-Szlaku-do-Belt-and-Road.docx ), oraz wysłanie go na adres e-mail morskarzeczna@gmail.com. Zgłoszenia można wysyłać do 15 stycznia 2019 r., a opłata konferencyjna wynosi 100 zł.

http://www.nkdh.ug.edu.pl/2018/11/od-jedwabnego-szlaku-do-belt-and-road/

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej NKDH UG - http://www.nkdh.ug.edu.pl oraz profilu na FaceBooku:  https://www.facebook.com/NKDHUG gdzie będą podawane na bieżąco kolejne komunikaty dotyczące ogólnej częsci konferencji jak i "Od Jedwabnego Szlaku do Belt and Road".

Zaproszenie na "ogólną" konferencję:

http://unikonferencje.pl/konferencja/9595-v-konferencja-historii-morskiej-i-rzecznej


Opłata konferencyjna:

100

Organizatorzy konferencji:

Naukowe Koło Doktorantów Historii Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim


morskarzeczna@gmail.com

Dyscypliny naukowe:

Historia i Archeologia, Językoznawstwo, Literaturoznawstwo, Kulturoznawstwo, Ekonomia, Nauki wojskowe, Transport

Słowa kluczowe:

rzeki, oceany, Chiny, handel, historia, Morza, Państwo Środka, sinologia, jedwabny szlag


Źródło:  http://www.nkdh.ug.edu.pl/

Aktualizacja:  2018-11-26 12:49:22