Konferencje naukowe 2018

 

OKN Umowy cywilnoprawne jako podstawa zatrudnienia a prawo pracy


-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, (Auditorium Maximum)
Warszawa, ul. Wóycickiego 1/3. bl. 21 (zobacz na mapie)

Koło Naukowe Prawa Prywatnego działające przy Wydziale Prawa i Administracji UKSW ma przyjemność zaprosić studentów i doktorantów do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Umowy cywilnoprawne jako podstawa zatrudnienia a prawo pracy", która odbędzie się 11 stycznia 2019 roku.

Umowy cywilnoprawne (zwane potocznie „śmieciówkami”) od lat funkcjonują na polskim rynku pracy jako częsta podstawa zatrudnienia, skutecznie konkurując w tej sferze z umową o pracę. Ten stan rzeczy utrzymuje się mimo stale ponawianych prób wyrugowania ich przez ustawodawcę. Znikome efekty tych działań prowokują pytania o skuteczność przyjętych metod legislacyjnych oraz do poszukiwań rozwiązań, które przyniosłyby zamierzony skutek. Na całe zagadnienie można spojrzeć też z przeciwnej strony – być może ustawodawca staje do z góry przegranej walki z prawidłami wolnego rynku, zasadą swobody umów, pracodawcami, a nawet samymi pracownikami? 
Co decyduje o popularności umów cywilnoprawnych i ich przewadze nad umową o pracę? Dlaczego pracownicy wybierają je zamiast etatu? Czy ustawodawca nadal powinien zwalczać „śmieciówki”, czy wręcz przeciwnie – ostatecznie usankcjonować świadczenie pracy na ich podstawie? Do dyskusji w celu odnalezienia odpowiedzi zapraszamy studentów i doktorantów, którym nieobcy jest zarówno Kodeks cywilny, jak i Kodeks pracy. Interesującym uzupełnieniem debaty będą także aspekty konstytucyjne, administracyjne i ubezpieczeniowe, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają polski rynek pracy.

Na Państwa abstrakty czekamy do 13 grudnia.

Więcej informacji i formularz: https://www.facebook.com/knpp.uksw/?eid=ARAPQPDkvQc_qSxmc_l6ST9m5OQbxGTCH9grwmE5yzRDxFciAvFxxF8lZDqaAFdz54iR957tcH_TkJhS


Opłata konferencyjna:

bezpłatna

Organizatorzy konferencji:

Koło Nauowe Prawa Prywatnego UKSW


knpp@uksw.edu.pl

Dyscypliny naukowe:

Prawo i Administracja

Słowa kluczowe:

praca, stosunek pracy, umowy cywilnoprawne