Konferencje naukowe 2019

 

My i oni. Wykluczenie od starożytności do końca XX wieku.


-
Uniwersytet Warszawski
Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26./28 (zobacz na mapie)

serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej „My i oni. Wykluczenie od starożytności do końca XX wieku”. Obędzie się ona w dniach 21-22 marca 2018 w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Problematyka „swojskości” i odmienności na przestrzeni dziejów jest zagadnieniem niezwykle szerokim i nadal wymagającym badań. Zachęcamy do dzielenia się swoimi badaniami nad zagadnieniem i mamy nadzieję, że nasza konferencja będzie okazją do szerszego spojrzenia na podejmowane przez Państwa tematy.

Zaproponowaną tematykę traktować będziemy możliwie szeroko i pozwolimy sobie wskazać wybrane tylko propozycje zagadnień, które chcielibyśmy podjąć w jej ramach:
– metodologia badań nad wykluczeniem i odmiennością oraz tendencje w badaniach na ten temat;
– tożsamość i sposoby jej budowania;
– spotkanie i komunikacja z obcym;
– wizerunek grupy „swojskiej” i obcej;
– mechanizmy wykluczenia.

Opłata konferencyjna wynosi 50 zł i są w nią wliczone obiady.

Na abstrakty do 3 tys. znaków czekamy do 10 lutego 2019 rok. Prosimy wysyłać je przez formularz Google: htJWPryCTjNVQ0luLmVaTQvju7u98zRuoeJ5AAtps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScnQNONMB7Pc-/viewform?usp=sf_link.

W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego: sknh.kn@uw.edu.pl lub przez skrzynkę facebookową Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW.


Opłata konferencyjna:

50 zł

Organizatorzy konferencji:

Studenckie Koło Naukowe Historyków UW


sknh.kn@uw.edu.pl

Dyscypliny naukowe:

Historia i Archeologia

Słowa kluczowe:

wykluczenie, historia, Konferencja