3 Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo informacji – wyzwania dla gospodarki i administracji” z cyklu „Innow@cja - Administracja”


MINIONA -

siedziba Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Powszechnie przyjmuje się, że tworzymy tzw. społeczeństwo informacyjne żyjące w cyfrowym świecie. Postępująca powszechnie cyfryzacja dokumentów oraz popularność i dostępność Internetu spowodowały konieczność zmiany podejścia do bezpieczeństwa informacji, która niewątpliwie stała się jedną z najwyżej cenionych wartości w biznesie. 

Lawinowo zwiększa się ilość informacji, które dostępne są wyłącznie w wersji elektronicznej, co determinuje stosowanie coraz bardziej wyspecjalizowanych sposobów ich zabezpieczenia przed ujawnieniem. 

Powszechny dostęp do informacji pociąga za sobą wzrost świadomości, co do zagrożeń związanych z bezpieczeństwem informacji, jak również wzmacnianie ochrony informacji. 

Wartość informacji w biznesie, polityce, życiu publicznym oraz prywatnym stwarza potrzebę zapewnienia prawnych podstaw ochrony informacji prawnie chronionych oraz danych biznesowych, które tworzą standardy i zasady bezpieczeństwa informacji zgodne z prawem polskim i unijnym. Transgraniczny charakter zagrożeń bezpieczeństwa informacji determinuje potrzebę szeroko zakrojonej współpracy międzynarodowej. 

Proponowana problematyka szczegółowa:

1. Standardy  bezpieczeństwa informacji w świetle prawa

polskiego i UE.

2. Bezpieczeństwo informacji a jawność życia publicznego.

3. Sprawność systemów bezpieczeństwa informacji w sferze gospodarki i administracji publicznej.

4. Zagrożenia bezpieczeństwa informacji.

5. Współpraca międzynarodowa w sferze ochrony informacji.

6. Cyfryzacja administracji a bezpieczeństwo informacji.

7. Audyt i ocena systemów bezpieczeństwa informacji.

8. Prawo konsumentów do informacji.

 

Celem konferencji jest ukazanie bliższej i dalszej przyszłości bezpieczeństwa informacji w kontekście bezpieczeństwa prawnego, społecznego i indywidualnego, ukazanie związków między zapewnianiem bezpieczeństwa funkcjonowania organizacji w sferze gospodarki i administracji publicznej a procesami globalizacyjnymi. 

Zakres zainteresowań obejmuje również zagadnienia z zakresu zarządzania informacją, audytu i kontroli oraz oceny systemów bezpieczeństwa, bezpieczeństwa informatycznego i cyfryzacji administracji. 

Zaproszenie skierowane jest do osób naukowo i zawodowo zajmujących się bezpieczeństwem informacji.

Osoby zainteresowane udziałem w  konferencji i publikacji  proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dokonanie opłaty oraz o przesłanie kompletnego artykułu (spełniającego wymogi redakcyjne dostępne na stronie Wydawnictwa WSGE) do dnia 15 czerwca 2014 r. na adres rektorat@wsge.edu.pl. 

Przed konferencją wydana zostanie recenzowana monografia naukowa, w której przedstawione zostanie wielodyscyplinarne ujęcie tematyki konferencji. Monografia stanowić będzie zarazem podsumowanie prac badawczych prowadzonych na Wydziale Nauk Społecznych WSGE.

Komitet Naukowy zastrzega sobie możliwość odrzucenia zgłoszonego referatu, ze względu na niezgodność z tematem konferencji [decyzja Komitetu Naukowego zostanie przekazana autorowi do dnia 31 czerwca 2014 r.]. 






Źródło:  http://wsge.edu.pl/index.php/nauka-i-rozwoj/seminaria-konferencje/316-bezpieczenstwo-informacji

Aktualizacja:  2014-04-25 00:00:00