PERSPEKTYWY I WYZWANIA INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ


MINIONA -

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Konferencja "Perspektywy i wyzwania integracji europejskiej" organizowana przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego (WNE UW) z Narodowym Bankiem Polskim odbędzie się w dniach 18-19 września 2014 r. na WNE UW. Jest to już trzecia z cyklu konferencji poświęconych Unii Europejskiej i strefie euro, organizowanych w związku z ogólnopolskimi studiami podyplomowymi „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”, oferowanymi przez 17 uczelni (w tym WNE UW) pod auspicjami Narodowego Banku Polskiego. To dwudniowe wydarzenie będzie zarazem konferencją naukową, jak i uroczystym zwieńczeniem piątej edycji studiów.

Pierwszy dzień konferencji zatytułowany „Perspektywy integracji europejskiej” będzie miał charakter naukowy i będzie dotyczył szeregu zagadnień związanych z konkurencyjnością Unii Europejskiej, funkcjonowaniem Unii Gospodarczo-Walutowej, polityką fiskalną i pieniężną w UE i strefie euro, integracją rynków finansowych w Europie, jak również kulturowymi, prawnymi i społecznymi uwarunkowaniami integracji europejskiej. Podczas konferencji planowane jest wystąpienie kilku mówców w sesji plenarnej. W dalszej części obrady będą się odbywały w trzech sekcjach wyznaczonych przez członków Komitetu Naukowego w oparciu o tematykę nadesłanych referatów naukowych.

Drugi dzień konferencji pt. „Strefa euro: wyzwania i perspektywy”, zgodnie z dotychczasową praktyką konferencji na zakończenie studiów „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro” będzie okazją do debaty na temat przyszłości strefy euro, perspektyw pełnego uczestnictwa Polski w UGW a także do uhonorowania najlepszych absolwentów studiów z roku akademickiego 2013/2014.

Pokłosiem konferencji jest wydanie książki, zawierającej zbiór zrecenzowanych referatów naukowych wraz z ich streszczeniami w języku angielskim. W świetle założeń, planowane jest wydanie publikacjiw formie monografii. Do publikacji będą przyjmowane teksty w języku polski oraz angielskim.

Mamy nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do pogłębienia stanu wiedzy na temat uwarunkowań i perspektyw procesów integracji ekonomicznej na świecie, w szczególności przyszłości strefy euro i uczestnictwa Polski w Unii Gospodarczo-Walutowej.

Więcej informacji dostępne pod adresem: http://coin.wne.uw.edu.pl/jgorski/eurozone/






Źródło:  http://coin.wne.uw.edu.pl/jgorski/eurozone/

Aktualizacja:  2014-05-16 00:00:00