IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA z cyklu „RYNEK–SPOŁECZEŃSTWO–KULTURA” Temat przewodni konferencji to PERMANENTNA ZMIANA Opiekun merytoryczny: dr hab. Robert Geisler, prof. Uniwersytetu Opol


MINIONA -

Opole
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Kryzys, ryzyko, niepewność, permanentne zmiany to najczęściej występujące określenia dzisiejszej polityki, gospodarki, kultury czy życia społecznego. Tym samym utracił na znaczeniu podział na klasyczne dyscypliny naukowe jak również wąsko definiowany przedmiot badań. Jedną z odpowiedzi na powyższe zjawisko jest interdyscyplinarny sposób prowadzenia badań. Współcześnie zachodzące zmiany można i należy badać w sposób interdyscyplinarny, co stanowi niejako założenie publikowanych tekstów w czasopiśmie.

Konferencja stawia sobie za cel podjęcie analizy szeroko rozumianych relacji zachodzących pomiędzy rynkiem i kulturą, pomiędzy gospodarką i społeczeństwem. We wszystkich tych relacjach zachodzą na naszych oczach daleko idące zmiany. Po pierwsze, technologia i jej rozwój w istotny sposób zmieniają rzeczywistość nie tylko infrastrukturalną, ale i organizacyjną. Po wtóre, gospodarka – ta powiązana z technologią oraz ta powiązana ze splotem naczyń połączonych we współczesnym świecie nieustannie dostosowuje się do technologii jak i potrzeb ludzi. Po trzecie kultura, która również znajduje się w bezpośrednim związku przyczynowo-skutkowym z rozwojem technologii, ale i gospodarką. Po czwarte, polityka, która bez mediów nie potrafi istnieć, a sens działania i praktyk kreuje w sposób wirtualny i medialny. Po piąte społeczeństwo jak i ludzie znajdują się nieustannie pod presją nowych wyzwań.

Do udziału w konferencji zapraszamy studentów, młodych pracowników naukowych i doktorantów, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami badawczymi oraz praktyków mających doświadczenie zawodowe w zarządzaniu i  prowadzeniu działalności biznesowej. Również zapraszamy doświadczonych pracowników naukowych, którzy chcieliby podzielić się swoimi  analizami z szerszą grupą odbiorców.  

Obszary tematyczny konferencji:

1.      Zmiany w technologii

High-tech – uwarunkowania rynkowe, społeczne i prawne

Rewolucja ICT i nowe trendy

Wyzwania organizacyjne dla IT

E-biznes, e-gospodarka, e-wiedza – nowe formy

 

2.      Zmiany w gospodarce

Innowacje

Kulturowe uwarunkowania gospodarki

Zachowania ludzi na rynkach (rynek przedsiębiorstw, rynek pracy)

Nowe formy organizacyjne

Narzędzia dla biznesu w świecie

 

3.      Zmiany w świecie społecznym

Ekonomia społeczna

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

Spójność społeczna

Kapitał społeczny

Organizacje pozarządowe a rynek i polityka

Podczas konferencji proponujemy prezentację krótkich referatów (max. 15 minut) przedstawionych w sposób innowacyjny. Prezentacja powinna ukazywać cel badań, główny problem badawczy i przedstawienie najistotniejszych trzech argumentów wynikających z badań.

 

Można przedstawić swoje wystąpienie w  następujących formach:

  1. Tradycyjnej wypowiedzi (wspomaganej prezentacją multimedialną),
  2. Prezentacji on-line (nagranie i przesłanie prezentacji video),
  3. Posteru.

Nagrane video z prezentacjami rozpowszechnione zostaną wśród Autorów w systemie Google Drive (Dysk Google). Przez 7 dni będzie możliwość zadawania pytań dotyczących prezentacji video ich Autorom.

Referaty, po uzyskaniu pozytywnej recenzji, będą opublikowane w formie artykułów naukowych

w punktowanym czasopiśmie „Rynek–Społeczeństwo–Kultura”.

MNiSW dla czasopisma to: 6 punktów

​Udział w Konferencji to doskonała okazja aby zdobyć dodatkowe, bardzo istotne punkty w dorobku naukowym.

Pozwoli na to występ on-line, występ ustny i/lub poster naukowy oraz publikacja w czasopiśmie.






Źródło:  http://www.kwartalnikrsk.pl

Aktualizacja:  2016-02-24 13:07:38