Wykorzystanie bodźców fizykalnych w kosmetologii


MINIONA -

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Fizykoterapia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Ogromne możliwości i postęp techniki spowodowały powstawanie nowych narzędzi wykorzystujących naturalne i sztuczne formy energii. W różnego rodzaju zabiegach wykorzystuje się m.in. czynniki fizykalne (termiczne; fotochemiczne; elektrokinetyczne; mechaniczne; fale elektromagnetyczne z zakresu promieniowania radiowego; optyczne), mające wpływ na całe ciało człowieka.

Prowadzone badania naukowe weryfikują wskazania, przeciwskazania i metodykę zabiegów z wykorzystaniem bodźców fizykalnych m.in. w kosmetologii, w zabiegach rewitalizujących skórę czy odnowie biologicznej. W wielu ośrodkach typu SPA stosuje się szeroki zakres zabiegów profilaktycznych i pielęgnacyjnych, stymulujących fizjologiczne procesy naprawcze organizmu.

Tradycyjny wkład fizjoterapii w przebiegu leczenia zachowawczego rozszerza się także na związki z takimi dziedzinami nauki jak medycyna estetyczna, czy medycyna fizykalna.

Celem konferencji jest ustalenie i zweryfikowanie faktów i mitów dotyczących wybranych zabiegów, w których wspomniane czynniki fizykalne są coraz częściej wykorzystywane na szeroką skalę.

Wśród prelegentów mamy nadzieję gościć specjalistów z zakresu m.in. fizjoterapii, kosmetologii, czy medycyny estetycznej. Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami wszystkich zainteresowanych tą tematyką grup zawodowych oraz instytucji edukacyjnych i specjalistycznych, działających na terenie naszego kraju, stworzy interdyscyplinarną przestrzeń wymiany myśli i poglądów oraz przyczyni się do lepszego wykorzystywania działań podejmowanych w branży kosmetologicznej.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji w charakterze prelegenta prosimy o przesłanie zgłoszenia (formularz do pobrania ze strony wsiiz.pl) na adres: nauka@wsiiz.pl.

Osoby, które planują wziąć bierny udział w konferencji – w charakterze słuchaczy, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego, znajdującego się na stronie wsiiz.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Planowane jest wydanie monografii pokonferencyjnej opublikowanej w wersji elektronicznej, zgodnie z wymogami MNiSW i przyjętej punktacji dla publikacji naukowych.






Źródło:  http://wsiiz.pl/

Aktualizacja:  2018-02-09 11:21:02