Mediator - zawód przyszłości. Ogólnopolska Konferencja Naukowa


MINIONA -

Kraków

Koło Naukowe Alternatywnych Metod Rozwiązywnaia Sporów TBSP UJ zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konfernecji Naukowej "Mediator - zawód przyszłości". Konferencja organizowana jest przy wsparciu merytorycznym Katedry Socjologii Prawa UJ.

 

Tematyka Konferencji poświęcona została zagadnieniu bez wątpienia kluczowemu w rozwoju ADRów, a w szczególności mediacji, mianowicie mediatorowi. Jesteśmy przekonani, że bez dobrych mediatorów mediacja nie ma szans na powodzenie. Konferencja ma być dyskusją nad wskazanymi przez organizatorów aspektami pracy wspólczesnego mediatora. Wybraliśmy je jako najistotniejsze dla określenia przyszłego kierunku rozwoju zawodu mediatora, mając na uwadze postęp poszczególnych dziedzin prawa oraz dziedzin życia społecznego.

Inicjatywę kierujemy zarówno do studentów, doktorantów, absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych mediacją, jak i mediatorów, tych bardziej i mniej doświadczonych. Pragniemy, aby stała się ona forum do dyskusji, wymiany uwag i doświadczeń. Liczymy zarówno na świeże pomysły młodych fascynatów (a także sceptyków) mediacji, jak i na spojrzenie na problem z perspektywy doświadczonego praktyka.

Jednocześnie z konferencją organizowana jest publikacja. Ma ona być zbiorem najważniejszych pomysłów, uwag i spostrzeżeń, która wskaże wyzwania i kierunki rozwoju zawodu mediatora.

 

 

Zapraszamy do nadsyłania abstraktów mieszczących się w zakresie tematycznym trzech paneli dyskusyjnych:

1.               Instytucjonalizacja zawodu mediatora.

2.               Zmiany w zawodzie mediatora, które może nieść za sobą rozwój nowoczesnych technologii, w szczególności On-line Dispute Resolution.

3.               Jakie wyzwania dla zawodu mediatora tworzy mediacja w kodeksie postępowania administracyjnego?

Państwa abstrakty powinny proponować rozwiązanie problemu, odpowiedź na postawione pytanie, być głosem w dyskusji. Powinny dotyczyć konkretnego, wąskiego aspektu zadanego tematu. Będą oceniane przez Radę Naukową Konferencji na zasadzie jednolitych kryteriów, w tym w szczególności oryginalności głosu, jego merytorycznego uzasadnienia oraz poparcia naukowego. Wysyłane przez Państwa abstrakty powinny spełniać wymóg anonimowości. Prosimy o przesyłanie abstraktów na adres kontaktowy: konferencja.adr@gmail.com, czekamy na nie do 3 kwietnia 2018 r.

 

Zapraszamy również do nadsyłania propozycji artykułów mieszczących się w podanych powyżej ramach tematycznych. Wedle Państwa decyzji mogą Państwo przesłać jeden abstrakt, stanowiący jednocześnie zgłoszenie chęci udziału w Konferencji oraz Publikacji, dwa osobne abstrakty, a także zgłosić chęć udziału tylko w jednym projekcie.

 

Debata ekspercka, która odbędzie się pierwszego dnia Konferencji będzie miała na celu odpowiedź na pytanie: Kim jest dobry mediator w sprawach rodzinnych?

Mediacje rodzinne są jednymi z bardziej popularnych mediacji w Polsce. Jak każdy rodzaj mediacji wymagają one od mediatorów szczególnego podejścia, szczególnych kompetencji i zastosowania szczególnych technik. Szczególnie warto podnieść je w dyskusji w kontekście głośnej ostatnio propozycji wprowadzenia obligatoryjnych mediacji w sprawach rozwodowych.

W debacie eksperckiej zabiorą głos: Sędzia Sądu Rodzinnego, pełnomocnik, który w swojej praktyce reprezentuje strony w sprawach rodzinnych oraz psycholog. Moderatorem debaty będzie mediator.

 

Salon mediacyjny to przestrzeń dla mediatorów, naukowców, osób zainteresowanych mediacją. Będzie to spotkanie w nieformalnym towarzystwie, które umożliwi uczestnikom konferencji dyskusję oraz wymianę doświadczeń. Chcemy aby było jednym z kroków ku umacnianiu środowiska młodego pokolenia osób związanych z mediacją i być może inspiracją dla rozwoju mediacyjnych środowisk na Państwa macierzystych uczelniach.

 

Zapraszamy również do udziału w warsztatach praktycznych dotyczących warsztatu mediatora. Dla każdego uczestnika czynnego zostało zapewnione miejsce na warsztatach. W miarę wolnych miejsc zostaną również uruchomione zapisy dla uczestników biernych Konferencji. Warsztaty są certyfikowane. 

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Regulaminie Konferencji, który znajduje się w poniższym linku:

https://drive.google.com/file/d/1lMM6PuPMwk00p99Uqc4O1l37oqb8qvve/view?usp=sharing

 

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/914757448702134/

 

Serdecznie zapraszamy do udziału! W razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod kontaktowym adresem e-mail: konferencja.adr@gmail.com






Źródło:  https://www.facebook.com/ADRTBSPUJ/

Aktualizacja:  2018-03-13 16:42:39