Konferencje naukowe 2018

 

Dawna Medycyna i Weterynaria


-
Chełmno

W imieniu Komitetu Organizacyjnego po raz czwarty zapraszamy do przepięknego Chełmna nad Wisłą na IV Międzynarodową Konferencję Naukową „Dawna medycyna i weterynaria”, która odbędzie się w dniach 8 - 10 maja 2013 r.

Wiodącym tematem konferencji
będzie szeroko pojęte
„Ś R O D O W I S K O”

Wzorem poprzednich konferencji przewidujemy przedstawianie prac dotyczących szeroko pojętej historii medycyny i weterynarii wraz z dziedzinami pokrewnymi i związanymi pośrednio (ochrona środowiska, kultura, religia itp.) Jakkolwiek graniczną datą dla publikowanej tematyki prac jest koniec lat czterdziestych ubiegłego stulecia, organizatorzy będą przyjmować również prace łączące historię ze współczesnością.

Głównym celem Konferencji jest przybliżenie i przedstawienie szeroko pojętego środowiska, jako elementu wpływającego na zdrowie i życie człowieka oraz zwierząt, a także wpływu człowieka i zwierząt na środowisko. Podobnie jak w latach ubiegłych zachęcamy do prezentowania wszelkich prac związanych z historią medycyny i weterynarii, również tych o problematyce niezwiązanej z tematem wiodącym.


Organizatorzy:

Zakład Teorii Pielęgniarstwa 
Katedry Pielęgniarstwa i Położnictwa 
Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie


Dyscypliny naukowe:

Ekologia i Ochrona Przyrody, Weterynaria, Zdrowie Publiczne

Słowa kluczowe:

ochrona środowiska, historia medycyny, historia weterynarii

Źródło:  http://www.cm.umk.pl/nauka/konferencje-i-zjazdy/16-nauka/1086-konferencja.html