10 lat Polski w Unii Europejskiej - plusy i minusy


MINIONA -

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Konferencja jest skierowana do studentów kierunków humanistycznych ze szczególnym uwzględnieniem prawa, administracji, ekonomii, politologii i europeistyki zainteresowanych pozytywnymi, jak i negatywnymi konsekwencjami związanymi z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Konferencja ma na celu ukazanie tendencji i zmian, które nastąpiły w naszym kraju w różnych dziedzinach (polityka, prawo, gospodarka, itp.) od 2004 r.  Nieodzowne wydaje się także poruszenie problematyki związanej ze zmianami cywilizacyjnymi, społecznymi i technologicznymi w tym okresie czasu. Konferencja ma również na celu ocenę następujących przeobrażeń pod kątem pozytywnego i negatywnego wpływu na państwo i społeczeństwo. Ważnym punktem jest także postawienie prognoz na przyszłość oraz zastanowienie się nad dalszymi perspektywami współpracy Polski z innymi członkami UE.

W konferencji można uczestniczyć na trzy sposoby: będąc jednym z prelegentów, oddając artykuł do publikacji lub w charakterze słuchacza. Abstrakty należy przesyłać na adres eurolex.uo@gmail.com do 14 kwietnia 2014 r. W RAZIE DUŻEJ ILOŚCI ZGŁOSZEŃ ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ WYBORU TEMATÓW PREZENTOWANYCH NA KONFERENCJI. Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu do grona prelegentów zostanie przekazana drogą mailową do 20 kwietnia 2014 r.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji w jakiejkolwiek formie są proszone o przesłanie maila na adres eurolex.uo@gmail.com w celu uzyskania formularza zgłoszeniowego. Ostateczny termin przesłania wypełnionego formularza upływa 31 marca 2014 r.






Aktualizacja:  2014-02-25 00:00:00