Seminarium Informacyjne Projektu "Naukowiec Jutra" - ''Zarządzanie ryzykiem w projektach''- sy,mulacyjna gra decyzyjna


MINIONA -

Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Seminarium Informacyjne realizowane w ramach Projektu "Naukowiec Jutra". Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału:
- naukowców
- pracowników uczelni, instytutów badawczych oraz kon-sorcjów naukowych
- doktorantów
- osoby kierujące projektami
Program
Grupa I
9:00-9:30 Prezentacja
Wprowadzenie do zarządzania ryzykiem w projektach.
9:30-11:30 Symulacyjna gra decyzyjna
Uczestnicy wcielają się w członka zespołu odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem w projekcie. Ich zadaniem jest wspierać kierownika projektu w realiza-cji zaplanowanego przedsięwzięcia i jak najefektywniej zarządzać ryzykiem. Wygrywa najlepiej prowadzony projekt.

Grupa II
12:30-13:00 Prezentacja
Wprowadzenie do zarządzania ryzykiem w projektach.
13:00-15:00 Symulacyjna gra decyzyjna
Uczestnicy wcielają się w członka zespołu odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem w projekcie. Ich zadaniem jest wspierać kierownika projektu w realiza-cji zaplanowanego przedsięwzięcia i jak najefektywniej zarządzać ryzykiem. Wygrywa najlepiej prowadzony projekt.

Czym jest zarządzanie ryzykiem?
Jest to proces, który pozwala ocenić wpływ różnych niepewnych zdarzeń na realizowany projekt. Na ogół jest możliwe oszacowanie skut-ków szans i zagrożeń, co umożliwia uwzględnie-nie ich w budżecie oraz buforach czasowych harmonogramu. Zarządzanie ryzykiem pozwala zmierzyć koszty przeciwdziałania niekorzystnym sytuacjom, a także ocenić zasadność ich po-dejmowania.

Co daje wykorzystanie gier decyzyjnych?
Gry decyzyjne są co najmniej tak samo dobre jak inne metody kształcenia, a w szczególnych przypadkach nawet lepsze. Takim szczególnym przypadkiem jest trening przedsiębiorczości rozumiany jako umiejętność odkrywania i wery-fikacji utajonego popytu tkwiącego w rynku.Decyzje podejmowane w realnym świecie przez osoby, które brały wcześniej udział w grach są bardzie wyważone i nie są skrajne, można powie-dzieć, że osoby te poruszają się w granicach racjo-nalności. To niewątpliwa korzyść z wprowadzenia tej metody kształcenia do szkolenia. Na seminarium uczestnicy mają możliwość poznać tę metodę w praktyce w kontekście zarządzania ryzykiem symu-lowanego projektu.

Zgłoszenia na seminarium
Sylwia Sznajder
naukowiec@pm2pm.pl
+48 501 208 966


Formularz na stronie:
http://nu.pm2pm.pl/index.php/seminaria/dokumenty
Nie zwlekaj i zapisz się już dzisiaj!
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18.04.2013r, godzina 12:00 CET. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń z uwagi na ograniczoną ilość miejsc. Każda grupa może zawierać maksymalnie 20 osób.
Co zyskuje uczestnik seminarium?
Uczestnicy seminarium biorą udział w symulacyjnej grze decyzyjnej Wybory Samorządowe. Tematyka gry została tak dobrana, aby wszyscy posiadali wy-starczającą wiedzę branżową, konieczną do po-dejmowania właściwych decyzji.
Uczestnik:
- poznaje na czym polega proces zarządzania ryzy-kiem
- ma możliwość sprawdzenia skuteczności metodycz-nego podejścia do zarządzania ryzykiem
- poznaje strategie przeciwdziałania ryzyku w prakty-ce i metody ich doboru w konkretnych sytuacjach
- przekonuje się o słuszności podejmowania własnych decyzji w bezpiecznym, symulowanym środowisku
-uzyskuje dostęp do witryny internetowej pozwala-jącej przeanalizować skuteczność swoich decyzji oraz ma możliwość skorzystania z kursu e-learning

Seminarium
sobota 20.04.2013r.
Hotel Scandic we Wrocławiu ul. Piłsudskiego 49/57
Zarządzanie ryzykiem
w projektach
Symulacyjna gra decyzyjna






Źródło:  http://nu.pm2pm.pl/index.php/seminaria/dokumenty

Aktualizacja:  2013-03-05