IX Środkowo-Europejski Kongres Reumatologiczny


MINIONA -

Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w 9 Środkowoeuropejskim Kongresie Reumatologicznym (CECR 2012), który odbędzie się w dniach 1-3 września 2012 roku w Krakowie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to cykliczne spotkanie odbywające się raz na dwa lata; stanowi ono wspólne przedsięwzięcie sześciu Towarzystw Reumatologicznych z następujących krajów: Austria, Czechy, Polska, Słowacja, Słowenia i Węgry. Jego organizację w roku 2012 powierzono Polskiemu Towarzystwu Reumatologicznemu, a jako miejsce kongresu wybrano miasto Kraków.

Konferencja będzie trwała 3 dni, w ciągu dwóch pierwszych dni sesje naukowe prowadzone będą w języku angielskim, trzeciego dnia w czasie Krajowych Spotkań Reumatologicznych językiem wykładowym będzie język polski. Podczas kongresu szczególny nacisk będzie położony na praktyczne aspekty rozpoznawania i leczenia schorzeń reumatycznych. Spotkanie będzie również okazją do omówienia wyników najnowszych badań naukowych i uzgodnienia optymalnej strategii zapobiegania i leczenia chorób reumatycznych.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Krakowa – miasta, które przyciąga swoją fascynującą historią, zabytkami architektury i licznymi dziełami sztuki. Ci z Państwa, którzy zdecydują się pozostać na trochę dłużej, będą zachwyceni urokiem tego miasta, jak i również licznymi atrakcjami turystycznymi znajdującymi się w okolicy.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się okazją do pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń i poglądów z zakresu reumatologii.

Z poważaniem,
Piotr Wiland

 

Tematy Kongresu

  • Wczesne rozpoznawanie i leczenie chorób reumatycznych
  • Ryzyko sercowo-naczyniowe w chorobach reumatycznych
  • Osteoporoza i inne choroby metaboliczne – jak zapobiegać złamaniom
  • Toczeń rumieniowaty układowy, zespół Sjögrena i zespół antyfosfolipidowy - aspekty kliniczne
  • Rzadkie (sieroce) choroby w reumatologii
  • Reumatoidalne zapalenie stawów - choroby współistniejące i kliniczne aspekty

Spondyloartropatie zapalne






Źródło:  http://www.cecr2012.pl/index.php?action=page&lng=pl&page=6

Aktualizacja:  2012-06-25