Konferencje naukowe 2019

 

Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Niepokorni” wszystkich czasów


-
Kielce

1. marca obchodzony jest w Polsce Dzień Żołnierzy Wyklętych. Zorganizowanie w marcu konferencji naukowej ma na celu upamiętnienie zmagań kolejnych pokoleń Polaków o niepodległą ojczyznę właśnie poprzez dyskurs o charakterze ściśle naukowym.

Dzięki obradom o charakterze plenarnym, tj. bez podziału na odrębne sesje chronologiczne pragniemy ukazać, jak zmieniały się polskie priorytety na przestrzeni poszczególnych epok historycznych, m. in. sytuacja geopolityczna Polski oraz przed jakimi wyzwaniami stawali współcześni Zawiszy Czarnego, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki, Krzysztofa K. Baczyńskiego czy Zbyszka Godlewskiego (vel Janka Wiśniewskiego).

Jednocześnie do udziału w Konferencji zachęcamy wszystkich, dla których „niepokorni”jednoznacznie kojarzą się z wojskiem i wojną. Stąd jest i drugi blok tematyczny, przeznaczony na wystąpienia poruszające szeroko pojętą tematykę militarną.

Organizatorzy przewidują opłatę konferencyjną w wysokości 50 zł. Zapewnione są obiad oraz nocleg. Planowane jest również zorganizowanie wycieczki. Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: hamazon@o2.pl do dnia 5 stycznia 2014 r. Plan konferencji (zakwalifikowane referaty) oraz pozostałe informacje zostaną przesłane Uczestnikom w początkach stycznia 2014 r.


Organizatorzy:

Studenckie Koło Naukowe Przyjaciół Armii Krajowej oraz Studenckie Koło Naukowe Grotdziałające w Instytucie Historii UJK


hamazon@o2.pl

Dyscypliny naukowe:

Historia i Archeologia