Konferencje naukowe 2019

 

Orient w Literaturze - Literatura w Oriencie: Między tradycją a współczesnością


-
Toruń

Niniejsza konferencja będzie II edycją spotkania orientalistów, literaturoznawców, filologów, kulturoznawców i innych badaczy, którym bliski jest temat literatur orientalnych lub przekazów na temat Orientu w piśmiennictwie zachodnim. Pierwsza edycja konferencji odbyła się w marcu 2014 r. w Toruniu i miała charakter ogólnopolski. Nadchodzące wydarzenie będzie miało wymiar międzynarodowy.

Podczas konferencji poruszona zostanie zróżnicowana problematyka, poczynając od zagadnień teoretycznych w zakresie literaturoznawstwa i translatoryki, poprzez wyniki różnego typu badań i analiz literackich wraz z ich implikacjami dla percepcji piśmiennictwa orientalnego w Polsce, Europie i na świecie, po polskie przekłady dzieł orientalnych, co pozwoli na prezentację nie tylko świeżego spojrzenia na sprawy znane i dyskutowane od dawna, ale także na przedstawienie koncepcji nowatorskich reprezentujących najnowsze nurty literaturoznawcze.

Więcej szczegółów na stronie konferencji: http://www.home.umk.pl/~pjkj_umk/Orient2pl.html


Organizatorzy:

Centrum Języka i Kultury Chińskiej, Pracownia Języka i Kultury Arabskiej, Pracownia Języka i Kultury Japońskiej/ Wydział Filologiczny/ Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Polskie Towarzystwo Orientalistyczne


marushka@umk.pl

Dyscypliny naukowe:

Literaturoznawstwo, Kulturoznawstwo

Słowa kluczowe:

Afryka, Azja, literatura, Orient, literatury orientalne, motywy orientalne w literaturze

Źródło:  http://www.home.umk.pl/~pjkj_umk/Orient2pl.html