II Warszawskie Seminarium Uroradioonkologii


MINIONA -

Airport Hotel Okęcie
Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

„Kto nie umie daleko spoglądać, ten blisko ma kłopoty”
Konfucjusz

Szanowni Państwo!
Drodzy Koledzy i Koleżanki!

Zastanówmy się przez chwilę, co ta myśl konfucjańska oznacza dla nas lekarzy. Bardzo często widząc pacjenta, zajmujemy się nim tu i teraz. Leczymy go doraźnie, osiągając zresztą sukces terapeutyczny. Często niestety chwilowy. Tymczasem powinniśmy właśnie spoglądać daleko. Przewidzieć losy pacjenta , jego choroby, ich progresję za lat kilka, kilkanaście. To szczególnie znajduje potwierdzenie w postępowaniu w raku stercza. Nie od dziś wiemy, że rak stercza nie jest schorzeniem jednorodnym. Inne będzie postępowanie w nowotworach niskiego, a inne w wysokiego ryzyka. W obu przypadkach powinniśmy przewidzieć jak ma kształtować się nasze postępowanie na przestrzeni kilkunastu lat, tak aby zapewnić optymalną kontrolę choroby, przy zachowaniu najlepszej jakości życia.

Dlatego podczas II Warszawskiego Seminarium UroRadioOnkologii postanowiliśmy skoncentrować się właśnie na leczeniu wielodyscyplinarnym, na określaniu postępowania z pacjentami z rakiem stercza na przestrzeni kilkunastu lat. Zaplanowaliśmy wiele ciekawych wykładów „state of the art”, m.in. dotyczących active surveillance, leczenia operacyjnego, biomarkerów oraz dyskusje panelowe o postępowaniu w rakach pośredniego i wysokiego ryzyka. Chcemy również przedstawić Państwu „obrady na żywo” zespołu wielodyscyplinarnego, w którym wezmą udział czołowi specjaliści z poszczególnych dziedzin.

Ale to nie wszystko. Nasze spotkanie rozpoczniemy od sesji praktycznej (wideo), w trakcie której zaprezentujemy Państwu najnowsze techniki diagnostyczne i zabiegowe, w wykonaniu uznanych autorytetów i z ich komentarzem. Mam nadzieję, że dzięki kolejnemu Seminarium UroRadioOnkologii częściej będziemy spoglądać w dal, co przełoży się na jeszcze lepszą terapię dla naszych Pacjentów. Wzorem ubiegłego roku Pacjenci też wezmą udział w naszym Seminarium, podczas specjalnej sesji Stowarzyszeń Pacjentów. Ponadto przewidujemy sesję dla pielęgniarek onkologicznych, jakże ważnych podczas całościowego procesu diagnostyczno-terapeutycznego pacjentów z rakiem stercza. Chcemy też propagować ideę wielodyscyplinarnego leczenia raka stercza w mediach, dlatego elementem Seminarium będzie konferencja prasowa.

Jak już wielokrotnie wspominałem, wszyscy jesteśmy ekspertami i wszyscy uczymy się od siebie, dlatego zapraszam serdecznie Państwa do aktywnego udziału, dyskusji, wymiany poglądów podczas II Warszawskiego Seminarium UroRadioOnkologii. Niech 2 kwietnia 2016 roku będzie świętem nauki, tryumfem medycyny nad rakiem stercza, niech nowo zdobyta wiedza i dyskusje z Koleżankami i Kolegami przyczynią się do jeszcze lepszej opieki nad naszymi Pacjentami. W walce z rakiem stercza kierujmy się maksymą wyrytą na grobowcu Wielkiego Polaka, marszałka Józefa Piłsudskiego „Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być pokonanym i nie ulec to zwycięstwo”.

prof. Piotr Radziszewski
w imieniu Komitetu Naukowego Seminarium






Źródło:  http://smpc.com.pl

Aktualizacja:  2015-11-30 13:56:10