Geologia i geomorfologia Pobrzeża i południowego Bałtyku


MINIONA -

Słupsk

Zakład Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu Akademii Pomorskiej w Słupsku i przy współpracy Słupskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego organizują kolejną, dziesiątą konferencję poświęconą zagadnieniom związanym z problemami przyrodniczych podstaw gospodarowania w strefie brzegowej, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć nauk o Ziemi, ochrony przyrody i planowania przestrzennego, a także problemów związanych ze zintegrowanym zarządzaniem strefą brzegową i roli nadmorskich obszarów chronionych. 

Ponadto, tradycyjnie już oczekujemy wystąpień dotyczących:

- litologii i chemizmu czwartorzędowych osadów strefy litoralnej Bałtyku i jego dna,
- nowych ustaleń w zakresie stratygrafii czwartorzędu tego obszaru,
- tendencji rozwojowych strefy litoralnej południowego wybrzeża Bałtyku i na południowego Bałtyku,
- współczesnych procesów morfotwórczych w strefach brzegowych mórz i oceanów,
- geologiczno-inżynierskich problemów związanych z rozwojem strefy brzegowej,
- problemów ochrony  środowiska i ochrony przyrody strefy brzegowej.

Wzorem poprzedniej konferencji zapraszamy do czynnego udziału osoby zajmujące się badaniem strefy Pobrzeża, mocno przecież związanej ze strefą brzegową.

Podobnie, jak w latach poprzednich organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji geologów, geomorfologów, hydrotechników, specjalistów z zakresu ochrony środowiska i ochrony przyrody, a także przedstawicieli innych branż zainteresowanych zaproponowanymi problemami. Liczymy też na aktywność pracowników urzędów morskich i położonych nad morzem parków narodowych i krajobrazowych.  

Na konferencję złożą się sesje referatowe i sesja posterowa.

Na wygłoszenie referatu przewidujemy 20 min., komunikatu  – 10 min., prezentację posteru – 5 min. Streszczenia referatów (3 strony, łącznie z ilustracjami), komunikatów (1 strona) i posterów (1 strona) będą opublikowane przed konferencją. 

Organizatorzy czynią intensywne starania o dofinansowanie 10. Konferencji. Pozwoli to na opublikowanie pełnej treści wystąpień (referaty –10 stron +ilustracje, komunikaty i postery – po 5 stron +ilustracje) w tomie recenzowanym. Apelujemy o wcześniejsze niż w latach poprzednich przygotowanie materiałów do druku; pożądany termin ich przekazania: 5 czerwca 2012, nieprzekraczalny – 31 października 2012.






Źródło:  http://geografia.apsl.edu.pl/konferencje.php

Aktualizacja:  2012-03-10 00:00:00